Przejdź do głównej zawartości

Żółw - prosta praca plastyczna dla najmłodszych

Dzisiaj chcemy Wam pokazać prostą pracę plastyczną, której głównym bohaterem jest żółw czyli nadal pozostajemy w letnich klimatach :-)Przygotowałam Nikosiowi szablon żółwia, którego wycięłam z kartonu. Do rolki po ręcznikach przykleiłam folię bąbelkową. Potrzebowaliśmy jeszcze zieloną i czarną farbę dwa ruchome oczka oraz pędzelek.  Zadaniem synka było przy pomocy rolki z folią bąbelkową "wykropkować" szablon żółwia. Na koniec ja przykleiłam ruchome oczka i nasz żółw był już gotowy.
Komentarze

  1. Proste, a bardzo efektowne. Podziwiam pełne skupienie, z nakim synek wykonuje pracę :) Co za zaangażowanie!

    OdpowiedzUsuń
  2. To się nazywa świetna zabawa i jaki wspaniały efekt :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.