Przejdź do głównej zawartości

Odkrywamy dno oceanu - zabawa sensoryczna

Dziś chcemy Wam pokazać bardzo fajną zabawę sensoryczną ODKRYJ DNO OCEANU, którą bardzo łatwo i szybko przygotować. Aby przygotować zabawę potrzebujemy:

- naklejek o tematyce morskiej,
- białej kartki,
- szklanego naczynia,
- taśmy klejącej,
- nożyczek,
- szklankę,
- oraz zafarbowanej na niebiesko wody.


Pierwszym krokiem jest odrysowanie naszego naczynia na kartce i jej wycięcie. Następnie na wyciętej kartce naklejamy nasze naklejki i przyklejamy kartkę na spód naczynia (od spodu)
Teraz obracamy nasze naczynie i napełniamy zafarbowaną wodą. 


Teraz wystarczy dać dziecku szklankę i zabawa gotowa. Stawiając w wodzie szklankę pojawiają nam się umieszczone na kartce naklejki. przesuwając szklankę ukazują się coraz to inne obrazy. Komentarze

  1. Fantastyczny pomysł na doskonałą zabawę i naukę w jednym, a czas spędzony w ten sposób z dzieckiem bezcenny. ❤️

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej, zgłoś to do projektu "Pod kolor" :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.