Przejdź do głównej zawartości

Myjemy ząbki...krokodyla

Podczas czytania Nikosiowi jednej z jego ulubionych książeczek, wpadłam na pomysł aby przygotować mu zabawę polegającą na myciu ząbków...krokodyla :-) W taki oso sposób powstała nasza plansza, na której synek cierpliwie uczy się jak dokładnie wymyć ząbki :-)

Planszę przygotowałam na kartonie, który wycięłam z pudełka. Przy pomocy moich ukochanych pasteli olejnych firmy Bambino narysowałam krokodyla w wodzie i przy pomocy kleju na gorąco przykleiłam fasolę (jako żeby). Teraz wystarczy przy pomocy czarnego zmazywalnego mazaka pomalować nasze ząbki i dać dziecku szczoteczkę do zębów. Można także niewielkie kawałeczki plasteliny powkładać między ząbki i też będzie fajna zabawa :-) 
Ciekawa jestem jak się Wam podoba taka zabawa :-)

Pastele olejne znajdziecie TUTAJ

Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.