Przejdź do głównej zawartości

Cześć to ja! Mój album dźwiękowy - Wydawnictwo Arkady

Gdy urodziłam pierwszego syna blisko 10 lat temu, na rynku nie było tulu wspaniałych gadżetów i pamiątek dla maluszków. Gdy blisko dwa lata temu urodziłam drugiego syna, dostępnych było znacznie więcej różnego rodzaju albumów i pamiątek. Tak się jednak złożyło, że cala ciąża przebiegała równolegle z formalnościami związanymi z kupnem domu przez co nie miałam możliwość zaopatrzenia się w album maluszka w których zapisuje się ważne informacje i umieszcza zdjęcia. Po narodzinach Nikosia czas rozdzielałam pomiędzy opieką na dziećmi a przeprowadzką. Jednak cały czas spisywałam w moim kalendarzu to co umieściłabym w albumie, wiedziałam, że pewnego dnia nadrobię te zaległości. Nie tak dawno szukając wymarzonego albumu dla synka, natrafiłam na wspaniałą publikację Wydawnictwa Arkady. Cześć, to ja! Mój album dźwiękowy to wyjątkowa książeczka która posiada możliwość nagrywania dźwięków. 

 
Jak już wspomniałam, album posiada możliwość nagrywania dźwięków. Na sześciu rozkładówkach umieszczono po dwa przyciski, jeden do nagrywania odgłosów naszych pociech a drugi do ich odsłuchania. W sumie możemy nagrać aż dwie minuty (podzielone na sześć osobnych nagrań). Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to samo nagranie rozpocznie się po przyciśnięciu przycisku "nagrywamy". Dźwięki możemy nagrywać wielokrotnie, jednak jeżeli chcemy nagrać coś na rozkładówce na której istnieje już zapisany dźwięk, zostanie on skasowany (zastąpiony nowym nagraniem). Dlatego też wydawca zaleca zapisywanie dat ołówkiem do póki nie uznamy, że to zostało zachowane w albumie chcemy zachować. Tu kolejna rada wydawcy, aby w takiej sytuacji wyciągnąć baterie z książki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie stracimy naszych nagrań.
Album poza opcją nagrywania posiada wiele miejsc na zapiski rodziców oraz zdjęcia maluszka. Możemy tu zapisać takie oczywiste informacje jak data urodzenia, wagę czy długość ciała. Ale dowiemy się także jakie jest ulubione danie, w co dany brzdąc lubił się bawić czy czego się nowego nauczył danego dnia.
Album to niesamowita pamiątka nie tylko dla rodziców ale i dziecka. Wyobrażacie sobie reakcje Waszych pociech, gdy na ich 18 urodziny wręczycie im taki album z takim ogromem informacji o nich samych i nagranymi odgłosami. My zamierzamy właśnie tak zrobić, podarować Nikosiowi ten album na jego 18 urodziny. Jestem pewna, że będą to chwile pełne wzruszeń i wspomnień. Wam też polecamy stworzyć taką pamiątkę dla Waszych dzieci :-)    

Album znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Arkady

Komentarze

 1. Wow! Niesamowity gadżet! Świetny pomysł na prezent. Żałuję, że nie znałam tego dwa lata temu gdy moje dwie chrześnice miały chrzest.

  OdpowiedzUsuń
 2. O proszę, taki wynalazek widzę po raz pierwszy. Świetny pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie, że teraz takie przedmioty powstają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze sie spotykam z taką formą albumu, widać przedsiębiorcy prześcigają się w kreatywności.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ostatnio dla mojego synka kupiłam ramki na zdjęcia. Lubię takie pamiątki. Zdecydowanie chcę zapamiętać te chwile i uwiecznić je, te najlepsze, na zdjęciach i oprawić w album lub ramkę. Jestem amatorem fotografem, dlatego mamy ich mnóstwo w domu :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.