Przejdź do głównej zawartości

Róże dla mamy - pomysł na laurkę dla mamy w wykonaniu najmłodszych

Dzień mamy za tydzień, z tej okazji u nas kolejna propozycja laurki w wykonaniu 19 - miesięcznego Nikośka.Do wykonania laurek potrzebujemy jedynie białej kartki, czerwonej farby oraz uciętego selera.


Laurkę tworzymy poprzez odbijanie selera na kartce. Jego kłącza ułożeniem przypominają różę, i taki też efekt uzyskamy. Pamiętajcie jednakżeby farby nie było za dużo, bo nie uzyskamy oczekiwanego efektu. I przygotujcie większą ilość kartek, bo gwarantuję Wam, że nie skończy się na jednej :-) 


Komentarze

 1. Trzeba przyznać, że zawsze miałam kłopoty z rysowaniem kwiatów, a tu proszę, jaki prosty, a zarazem genialny, pomysł, aby sobie z tym poradzić. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli to tak narysować można idealne róże :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne róże :D Świetny pomysł na laurkę :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.