Przejdź do głównej zawartości

Motyle, robaki i inne pełzaki - Wydawnictwo Olesiejuk

Motyle, robaki i inne pełzaki to jedna z najnowszych pozycji w Nikosia domowej biblioteczce. Książka to dużego formatu kartonówka z otwieranymi okienkami. To idealna publikacja dla małych odkrywców i miłośników wszelkiego rodzaju robactwa, zarówno tych latających jak i pełzających pod ziemią. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Olesiejuk. 
Na ośmiu pięknie zilustrowanych rozkładówkach dzieci mogą przenieść się do wspaniałego świata zwierząt. I mam tu na myśli zarówno informacje zawarte w książce jak i ilustracje. Przeglądając i czytając kolejne strony dowiemy się wielu ciekawych informacji na temat pszczół, motyli, pająków, dżdżownic, żuków, pasikoników czy ślimakach. Znalazły się tu także informacje jak możemy na co dzień pomagać owadom.Czy wiecie jak nazywa się najcięższy owad świata, ile termitów może mieszkać w jednym gnieździe, co kryje się w starej muszli  ślimaka, jak wygląda larwa złotooka, jakie owady wykopują gniazda nad ziemią, jak wygląda turkuć czy jak nazywa się wodny pająk. To jednak tylko kilka z pytań na które znajdziecie odpowiedzi w książce. Bardzo całościowo opisano pszczoły oraz motyle. Możemy przeczytać między innymi o tańcu pszczół, roli trutnia, zadaniach pszczół robotni czy o królowej matce. Jeśli chodzi o motyle to poznamy ich cykl rozwoju, dowiemy się, które motyle są trujące czy choćby sposób ich rozmnażania. 

 
Motyle, robaki i inne pełzaki to jedna z piękniejszych książek dla dzieci jaką posiadamy w naszej domowej biblioteczce. Lektura tej pozycji dostarczy nie tylko ogromu wiedzy ale także pozwoli popuścić wodze fantazji i dzięki przepięknym ilustracjom przenieść się ma łąkę pełną motyli lub nad jezioro wśród mieszkających tam owadów. To idealna książka dla maluch i przedszkolaka. U nas zachwyciła Nikosia, który uwielbia ją przeglądać i często prosi nas o to abyśmy mu ją przeczytali. To zdecydowanie jeden z naszych faworytów książkowych tej wiosny.


Polecamy serdecznie!!!


 Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze

 1. Fantastyczna propozycja czytelnicza dla najmłodszych odkrywców tajemnic przyrody. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pouczająca książeczka o fantastycznej szacie graficznej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jej - książka prezentuje się pięknie, tak samo zapewne wartościowa jest jej treść! Nie lada gratka dla najmłodszych badaczy otaczającego świata :) Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie takie książeczki mój syn przytulał najmocniej, przyrodnicza wiedza nigdy nie umykała jego zainteresowaniu. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.