Przejdź do głównej zawartości

JOGA dla najmłodszych. Baw się i rośnij zdrowo i szczęśliwie - Wydawnictwo Arkady

Kochani, dziś chcę Wam przybliżyć bardzo ciekawą pozycję, która bardzo mnie zaintrygowała i postanowiłam, że muszę się z nią zapoznać. Książka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie i pomyślałam, ze podzielę się z Wami moją opinią na jej temat. Książka o której dzisiaj chcę napisać to dzieło Lorena Pajalunga pod tytułem JOGA dla najmłodszych. Baw się i rośnij zdrowo i szczęśliwie. Publikacja w Polsce ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Arkady.
O tym jak wiele korzyści płynie z uprawiania jogi wiemy wszyscy. Dla mnie do tej pory było to zajęcie kojarzące się jedynie z osobami dorosłymi. Nie słyszałam aby dzieci znajomych uczęszczały na zajęcia jogi, tym bardziej byłam ciekawa, co takiego zawiera książka. Okazało się, że poza krótkim, czterostronicowym wstępie o samej metodzie, książka zawiera szesnaście, bardzo prostych w wykonaniu ćwiczeń.   


Każde ćwiczenie opisane zostało krok po kroku oraz zilustrowane na trzech rysunkach. Każde ćwiczenie odnosi się do zachowania określonego zwierzęcia, które uczy dziecko określonych zachowań i postaw. Itak na przykład orzeł nauczy dzieci patrzeć na wszystko bystrym wzrokiem, mewa nauczy jak czuć się wolnym, lew odważnym, krokodyl nauczy jak się odprężać, zając jak być szybkim a motyl nauczy jak czuć się lekkim.      
Poza opisami ćwiczeń, mamy tu zbiór niezwykle uroczych ilustracji autorstwa Anny Lang. Rysunki są stonowane, bije z nich spokój i harmonia. Nie ma tu przesytu, tekst idealnie się łączy się i uzupełnia z szatą graficzną, tworząc spójną, bardzo wartościową publikację.     
JOGA dla najmłodszych to nie książka z przypadku. Jej autorka to wieloletnia instruktorka jogi z ogromnym bagażem doświadczeń. Do pracy nad tą publikacją zaprosiła także Włoskie Towarzystwo Jogi dla Dzieci, więc mamy tu niezwykle merytoryczny zespół ludzi, którym wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie napisali bardzo wartościową książkę. Osobiście przestudiowałam każde z ćwiczeń i z niecierpliwością czekam na dzień, kiedy to Nikodem będzie gotowy do rozpoczęcie przygody z jogą :-)   

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Arkady

Komentarze

 1. Nie wiedziałam , że może być joga dla najmłodszych, wspaniały pomysł :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze mi się wydawało, że dzieci są wystarczająco giętkie, by uprawiać jakieś szczególne sporty czy np jogę...

   Usuń
 2. Piękna ta książka. Wiem, że joga może być ciekawa dla dzieci, jeśli odpowiednio się poprowadzi zajęcia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała książka i pierwszy raz spotykam sie z jogą dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba przyznać, że bardzo ciekawa książka. Myślę, że mogłaby się spodobać mojej córce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładnie zilustrowana i przystępnie opisy. Dzieciaki mogą przystąpić do ćwiczeń.

  OdpowiedzUsuń
 6. Joga wiele może zdziałać w kształtowaniu emocji i pozyskiwaniu wewnętrznej harmonii, siły do zwykłych i niezwykłych działań, kuszące, aby wprowadzać w nią od najmłodszych lat. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa pozycja, i jeszcze tak pięknie zilustrowana! Joga to wspaniała sprawa, więc powinno się czerpać wiedzę na jej temat już od najmłodszych lat :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.