Przejdź do głównej zawartości

ALE JAJO! - gra logiczno - zręcznościowa od BUU Strasznie Fajne Zabawki

Uwielbiam gdy gry, przy których moi chłopcy uwielbiają spędzać czas, łączą w sobie takie cechy jak rozwój motoryki małej i logicznego myślenia oraz są starannie wykonane z naturalnego tworzywa jakim jest drewno. W ten opis idealnie wpisuje się gra Ale jajo!, którą znajdziecie w ofercie firmy BUU Strasznie Fajne Zabawki. Ta propozycja skierowana jest do dwóch graczy i zajmie na długie godziny zarówno przedszkolaka jak i starszaka.W pudełku, które ma kształt wytłaczanki na jajka znajdziecie:

- 12 drewnianych jaj (w 3 różnych kolorach),
- 12 drewnianych pierścieni,
- kart z wzorami,
- oraz instrukcję.

Przed rozpoczęciem gry należy dokładnie potasować wszystkie karty z układami i ułożyć je zakryty stos. Następnie każdy z graczy otrzymuje zestaw 6 jajek (po 2 w danym kolorze) i 6 obręczy.   


Ostatnim etapem przygotowań do rozgrywki jest ułożenie przez każdego z graczy, trzech kolumn. Każda osoba ustawia swoje jajka w dowolnej kombinacji, która będzie wyjściową w rozgrywce. Codo zasady powinny się różnić od siebie.


Rozgrywkę rozpoczyna najmłodszy z graczy poprzez odsłonięcie wierzchniej karty z talii. Ukazany układ jaj, będzie teraz celem obu graczy. Każdy z nich w swojej turze przestawia jedno ze swoich jaj, tak aby ostatecznie uzyskać układ z karty. Należy przy tym zachować zasadę trzech kolumn co oznacza, że nie możemy poza nie odłożyć żadnego z naszych jaj. Z pozoru dość prosta czynność, staje się na prawdę wyzwaniem, gdy musimy ustawić nasze jaja na trzecim lub czwartym poziomie. Każde poprawnie ustawione jajko, to jeden punkt dla gracza, z kolei każde strącenie jajka to odjęty jeden punkt. Każdy gracz, który jako pierwszy ułoży prawidłowo cały układ zdobywa kartę. Osoba która zdobędzie ich jako pierwsza 10, zostaje zwycięzcą. 

Gra może mieć kilka wariantów. Pierwszym z nich jest losowanie przez obu graczy po karcie. W takim przypadku, każdy z zawodników ma inny układ startowy i dąży do ułożenia innego układu. Mamy tu dużą losowość, ale także wiele zależy od nas samych, strategii jaką obierzemy w trakcie przestawiania jaj oraz naszej precyzji (im miej strąconych jaj tym więcej zdobytych punktów).
Kolejną wersją jest gra na płaszczyźnie, to opcja dla mniejszych dzieci, które mogą mieć problemy z ustawianiem jajek jedno na drugim. Pozostałe zasady zostają bez zmian, czyli każdy z graczy w swojej turze wykonuje jeden ruch tak aby jak najszybciej ułożyć układ z odkrytej karty.

Elementy gry można także wykorzystać do różnych zabaw. U nas służą nam do...

* naśladowania wzorów,* układania i uzupełniania sekwencji,

* układanek lewopółkulowych,* ćwiczeń motoryki małej w tym precyzji ruchów ręki poprzez          ustawianie jaj na obręczach przy pomocy szczypiec,


* tworzenia układów symetrycznych,* czy kategoryzacji według koloru.

Ale jaja! to fantastyczna gra logiczno - zręcznościowa, która zapewnia świetną zabawę oraz pozwala ćwiczyć wiele kluczowych dla prawidłowego rozwoju umiejętności takich jak motoryka mała, precyzja ruchów ręki, koncentracja, logiczne myślenie, percepcja wzrokowa, cierpliwość czy koordynacja ręka - oko. U nas gra spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony chłopców. 

Polecamy serdecznie!!! 


Grę znajdziecie TUTAJ


Komentarze

 1. Świetna zabawka. Nie wiedziałam, że istnieją takie gry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale faaaaajna zabawka :) Jestem na tak! Taka kreatywna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczna i niewielka gra. Podobają mi się drewniane elementy. Pomyślę nad nią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł, a opakowanie i wykonanie pierwsza klasa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako właścicielka kur, uważam, że jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne opakowanie - wygląda jak prawdziwa wytłaczanja, można się nabrać ;) !

  OdpowiedzUsuń
 7. Takiej gry jeszcze nie widziałam, ale wierzę, że dzieci mogą mocno się w nią zaangażować, coś innego. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alternatyw zabawy naprawdę wiele, zatem nie ma mowy, aby się szybko znudziła. :) Pomysł na prezent dla dzieciaków podchwytuję. :)

   Usuń
 8. Ale fajna gra :-) Niby taka prosta, banalna a widzę że z może zaangażować dziecko na dłuższą chwilę

  OdpowiedzUsuń
 9. ale fajne! moje dzieciaki ostatnio są zafascynowane jajkami więc to gra w sam raz dla nich!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale fajna Jankowa gra.
  My mamy ,,skaczące jajeczka" i już myślałam, że to coś podobnego, a tu zaskoczenie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.