Przejdź do głównej zawartości

Akwarium - praca plastyczna dla najmłodszych

Kochani, dziś prezentujemy Wam pomysł na bardzo prostą pracę plastyczną AKWARIUM :-)Do wykonania akwarium potrzebujemy:

- 5 patyczków,
- niebieskiej kartki,
- naklejek o tematyce wodnej,
- sznureczka (jeżeli będziecie chcieli powiesić akwarium),
- nożyczki,
- oraz klej na gorąco. 


Skleiłam klejem na gorąco patyczki tworząc kształt akwarium po czym przykleiłam od spodu niebieską kartkę. Zadaniem Nikośka było przyklejenie naklejek :-)
Pierwotnie plan był taki aby odklejał też naklejki, ćwicząc tym samym motorykę małą. Niestety w dobie pandemii zakup odpowiednich naklejek okazał się wyzwaniem. Te które udało mi się zdobyć bardzo źle się odklejały (ja miałam z tym trudności), więc Młody nie miał szans.   


I na koniec Nikosiek w akcji :-)
Komentarze

  1. Bardzo pomysłowe to akwarium i do zrobienia dla każdego, jestem zachwycona :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.