Przejdź do głównej zawartości

Co zrobić z tą górą śmieci? - Wydawnictwo Adamada

Wszyscy jesteśmy świadomi konieczności dbania o nasze środowiska naturalne. U nas w domu jest to bardzo ważny temat, z którym staramy się od najmłodszych lat zaznajomić naszych synków. Bardzo mnie cieszy, że wspierają nas w tych działaniach wydawnictwa, które ostatnio bardzo często podejmują ten temat. Nas zachwyciła ostatnio publikacja Wydawnictwa Adamada pod tytułem Co zrobić z tą górą śmieci? Dzieło duetu Małgorzata Ogonowska i Artur Rogoś to bardzo przemyślane kompendium wiedzy na temat ochrony środowiska.




Na 32 stronach znajdziemy wiele przydatnych porad co zrobić aby zmienić swoją codzienność w taki sposób aby zadbać o naszą planetę. Wśród porad znalazły się te dotyczące robienia przemyślanych zakupów, ograniczania konsumpcji, tworzenia przedmiotów codziennego użytku z materiałów znajdujących się w domu czy kwestie rezygnacji z niepotrzebnych gadżetów. Znajdziemy tutaj też garść statystyk, które stanowią swoisty apel naukowców oraz dokładne instrukcje jak prawidłowo segregować śmieci. Autorzy pokusili się także o wypunktowanie najczęściej popełnianych przez nas błędów podczas segregacji śmieci. Ignaśka najbardziej jednak zainteresowała kwestia kompostu, temat tak go zainspirował, iż postanowił założyć swój własny kompostownik w naszym ogrodzie. Oczywiście pomysł ten spotkał się z naszą akceptacją :-)



Obok niezwykle ważnych treści jakie książka porusza, na uwagę zasługują ilustracje Macieja Blaźniaka. Są stonowane a jednocześnie zmieniająca się z każdą kolejną stroną góra śmieci, wpływa na wyobraźnię czytelnika.  




Na końcu książki znalazło się miejsce na nasz własny antyśmieciowy plan dla Ziemi. Bardzo ciekawym zabiegiem jest także przeglądanie książki od tyłu, zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na strzałkach, ukazuje jaką górą śmieci zasypujemy każdego dnia naszą Planetę.


Co zrobić z tą górą śmieci? to bardzo wartościowa i potrzebna pozycja. Mimo, iż skierowana do dzieci, to uważam, ze każdy powinien ją przeczytać bez względu na wiek. To jedna z tych książek, która powinna znaleźć się w każdym domu, przedszkolu czy szkole.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwa adamada




Komentarze

  1. Najprostsze: posprzątać, a już na pewno nie robić bałaganu.
    Podsumowanie książki dobre, konieczne do zapamiętania od najmłodszego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dbałośż o naszą planetę zaczyna się właśnie od pojedynczych gospodarstw domowych, wypracowywania właściwych wzorców od najmłodszych lat, jakże potrzebne są takie uświadamiające książki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chętnie do niej zajrzę podczas wizyty w księgarni, interesuje mnie ujęcie tematu.

      Usuń
  3. Bardzo fajna książka, też ja mamy. Ciekawie i pięknie wydana.

    OdpowiedzUsuń
  4. U nas zawsze była zasada, że sprzat się od razu. Nigdy nic nie zostawialiśmy na potem. Dzięki temu uczy się odpowiedzialności i pracowitości.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.