Przejdź do głównej zawartości

Wiosenne połowy - pomysł na zabawę bez zabawek :-)

Wiosna tuż, tuż więc u nas pierwsza wiosenna zabawa. Wiosenne połowy to bardzo prosta i szybka w przygotowaniu zabawa, która dziecku dostarcza wiele radości i satysfakcji, przy okazji dając okazję do ćwiczeń motoryki małej, koordynacji ręka - oko, precyzji ruchów ręki czy cierpliwości i koncentracji. To także świetna zabawa sensoryczna :-) Wystarczy do dwóch misek nalać wody i do jednej z nich wrzucić kwiatki. Jeszcze tylko narzędzie do połowów (u nas sitko) i zabawa gotowa :-)

Tak więc zapraszam na wspólne polowy :-)    
Komentarze

 1. Bardzo pomysłowe :-) Sama bym na to nie wpadał, bo może dlatego,że małych dzieci brak :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna zabawa! Lubię taki typ aktywności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też się tak bawiliśmy, kiedy nasz synek był mały. Chyba każde dziecko lubi zabawy z wodą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. na pewno spróbuję, tylko muszę przygotować na to otoczenie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tez organizowaliśmy dzieciakom takie szybkie i proste zabawy, nie było mowy o tym, aby nie dawały się w nie wciągnąć z wielkim uśmiechem. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.