Przejdź do głównej zawartości

Wielkanocna zabawa DIY

Kochani, dziś pokazujemy Wam kolejną zabawę w świątecznym klimacie, tym razem z owieczką w roli głównej. Zabawa polegająca na "ubraniu owieczki" dostarcza dziecku wiele radości i satysfakcji, pozwalając jednocześnie ćwiczyć zdolności manualne, prawidłowy chwyt, koordynację ręka - oko, precyzję ruchów ręki, koncentrację i cierpliwość. Przygotowanie zabawy jest bardzo prosta i szybka. Wystarczy mieć karton, patyczki do uszu, czarny mazak, nożyczki i coś do robienia dziurek (u nas śrubokręt sprawdza się świetnie)


Na kartonie rysujemy naszą owcę, jak widać na załączonych zdjęciach nie musi być idealna ↡ ważne, że gdy Młody ja zobaczył powiedział "be", więc rozpoznał :-)


Kolejnym krokiem jest zrobienie dziurek. Przy tak małych dziecku jak Nikoś zrobiłam ich niewiele aby się nie zniechęcił perspektywa wkładania 30 patyczków. Przy większym zainteresowaniu dziecka, zawsze można zabawę powtarzać :-) Ja dziurki zrobiłam śrubokrętem.Na koniec wystarczy poprzecinać na pół patyczki do uszu i gotowe.


Poniżej Nikosiek podczas zabawy :-)


Zapraszamy do wspólnej zabawy :-)

Komentarze

  1. Bardzo fajna zabawa. Prosta i pomysłowa. A z Nikosia niesamowity Słodziak!

    OdpowiedzUsuń
  2. na pewno zrobię takie dla moich dzieci, uwielbiam się inspirować Twoimi pomysłami <3

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo to kreatywne wspólny czas i zabawa w jedynym

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.