Przejdź do głównej zawartości

Rozkładany układ słoneczny - Wydawnictwo Olesiejuk

Polski rynek obecnie oferuje bardzo szeroki wachlarz tematyczny książek dla dzieci. Każdy bez problemu znajdzie publikacje na interesujący ich temat, która będzie dostosowana do wieku dziecka. Temat kosmosu interesuje coraz większą liczbę dzieci. Ja osobiście mam w domu dwóch (a właściwie trzech :-)) miłośników tego tematu. Ostatnio całą rodziną zachwycamy się jedną z najnowszych publikacji Wydawnictwa Olesiejuk. Rozkładany Układ Słoneczny to wyjątkowa pozycja, która zabiera swoich czytelników do najdalszych zakątków układu słonecznego. Książka wydana została jako kartonówka w formie harmonijki o dość sporych rozmiarach. Dzięki takiej formie, czytelnicy mogą podziwiać Układ Słoneczny na dużym formacie. Muszę przyznać, że książka po rozłożeniu robi ogromne wrażenie. Obok układu umieszczono krótkie notki z ciekawostkami. Jednak nie ma tu nawału informacji, głównym założeniem publikacji jest wizualne podziwianie przestrzeni kosmicznej. Książka została bardzo ładnie zilustrowana. Obok planet możemy tu podziwiać stacje kosmiczne, sondy, planetoidy, komety czy planety karłowate w Pasie Kuipera. Na dolnym pasie wyróżniono obszary z podstawowymi informacjami na temat planet. Całość bardzo wiernie oddaje Układ Słoneczny dostarczając czytelnikowi prawidłowe wyobrażenia o nim.  
Rozkładany Układ Słoneczny to bardzo wartościowa pozycja, która sprawdzi się idealnie dla każdego miłośnika kosmosu. Poza spora dawką wiedzy, mamy tu przede wszystkim piękny duży obraz ukazujący tajemniczy i dla większości nieosiągalny a tak fascynujący kosmos. U nas to prawdziwy hit!!!

Polecamy serdecznie!!!


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze

  1. U nas akurat planety są bardzo na topie i niezmiernie synka interesują - więc dziękuję za polecenie takiej ciekawej pozycji :)

    OdpowiedzUsuń
  2. mamy już parę książek o tej tematyce, mam nadzieję, że moje dzieci ją polubią bardziej niż ja ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.