Przejdź do głównej zawartości

Miś Pracuś - seria książeczek z ruchonymi elementami dla najmłodszych - Wydawnictwo Wilga

Kochani, dziś po raz kolejny prezentujemy Wam nowości z Nikośka domowej biblioteczce. Tym razem będą to trzy kartonówki wydane przez Wydawnictwo Wilga, które wchodzą w skład serii Miś Pracuś. Seria jest niezwykle starannie wydana i ślicznie zilustrowana. Zarówno moją jak i Nikosia uwagę przykuły piękne nasycone barwy. Jednak to co najbardziej synka zajęło to ruchome elementy, które znajdują się na każdej z rozkładówek. Synek poruszając nimi w prawo, lewo, górę czy dół wprawia w ruch elementy, co sprawia mu wiele radości i satysfakcji.    

Ta książeczka to must have każdego małego miłośnika wszelkich pojazdów. Nasz bohater jest na budowie, gdzie powstaje dom. Wraz z przyjaciółmi Miś Pracuś ma ręce pełne roboty. Każdy pracuje aby jak najszybciej ukończyć zaczęty projekt. Bohaterowie jeżdżą spychaczem, wywrotkę czy koparką, każdy wie jakie ma zadanie do wykonania. Pod koniec dnia budowa zostaje ukończona.  

To książeczka która opisuje podróż naszego bohatera na lotnisko. Jednak zanim tam się znajdzie musi przemierzyć część trasy taksówką a drugą część pociągiem. Gdy ostatecznie Miś Pracuś znajduje się na lotnisku, bierze swoją walizkę i wyrusza na wymarzoną wycieczkę. Ciekawi jesteście gdzie nasz bohater się wybrał? 

To książeczka, która opisuje jak Miś pracuś spędza czas po ciężkiej pracy. Nasz bohater wybrał się do parku, gdzie spotkał wielu przyjaciół. Wspólnie spędzili czas na zabawie. Huśtali się na huśtawce, grali w piłkę nożną czy zjeżdżali na zjeżdżalni. Każdy dobrze się bawił w tak doborowym towarzystwie. W końcu po ciężkiej pracy, każdemu należy się chwila relaksu.
Miś Pracuś to bardzo wartościowa seria dla najmłodszych. Tekstu nie ma tu dużo, co nie będzie powodować znudzenia u toddlerków, a tak lubiane przez naszego synka ruchome elementy, dodatkowo zapewniają bardzo intensywny trening zdolności manualnych.

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

  1. Mamy tę książeczki, jak i dwie poprzednie. Brakuje nam jeszcze tytułów związanych z Bożym Narodzeniem i karetką pogotowia. Muszę uzupełnić braki bo i moi chłopcy lubią zabawę z tymi kartokowkami. Ruchome elementy to dla mojej najmłodsze pociechy coś wspaniałego. ☺️

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydawnictwa dopieszczają atrakcyjnymi książeczkami najmłodszych czytelników, to właśnie kiedy przeżywamy pierwsze przygody czytelnicze, może narodzić się pasja czytania. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.