Przejdź do głównej zawartości

Kalendarz od Drewnianej Mamy

Kochani, dziś chcę Wam zaprezentować przepiękną pomoc edukacyjną, która skradła serca całej naszej czwórki. Drewniany kalendarz, który powstał pod bacznym okiem Drewnianej Mamy, zachwyca swoją funkcjonalnością i prostotą. Wykonany został na grubej, 6 milimetrowej sklejce, co gwarantuje trwałość i zabezpiecza przed uszkodzeniem. Mamy tu kilka rodzajów elementów, wśród nich wycięcia (umożliwiające przesuwanie suwaków), elementy wypalane oraz malowane farbami. Całość prezentuje się bardzo czytelnie i estetycznie, co jest niezwykle ważną cechą zabawki edukacyjnej skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym.   






Kalendarz podzielony został na trzy obszary, z których każdy dotyczy innego zagadnienia. Górną część stanowią trzy koła, które przedstawiają (kolejno od lewej) pory roku, miesiące oraz dni tygodnia, czyli odnoszą się bezpośrednio do czasu i jego cykliczności. Na kołach znajdują się strzałki, które przesuwamy w celu określenia pory roku, miesiąca oraz dnia tygodnia. Każdy z zaznaczonych na kołach obszarów został podpisany oraz oznaczony, czy to samym kolorem (jak w przypadku dni tygodnia) a także symbolem (pory roku i miesiące). 

 


Poniżej kół znajduje się pasek na którym zaznaczamy dzień miesiąca. Służy nam do tego specjalnie zamontowany przesuwak. I tu duży plus od nas za brak zbędnych ozdób. Pasek jest czytelny, nie ma tu żadnej wątpliwości do czego służy i co określa. Na uwagę zasługuje także, drobniutki szczegół, jednak to on robi tutaj "całą robotę". Mowa o niewielkim czerwonym prostokącie, namalowanym na przesuwaku, w który wpisuje się data przez co staje się bardziej widoczna. 



 

Trzecia część, znajdująca się na samym dole kalendarza, to wskaźnik pogody. Tutaj podobnie jak w przypadku daty, mamy suwak oraz, aż osiem symboli pogody. Dzieci obserwując aurę na zewnątrz mogą odpowiednio dobrać symbol na kalendarzu i go zaznaczyć. 


 



Podsumowując, kalendarz nie tylko wizualnie prezentuje się perfekcyjnie, ale także idealnie spełnia funkcje edukacyjną i poznawczą. Ruchome elementy nie tylko pozwalają dzieciom doskonalić ich zdolności manualne, co ma ogromne znaczenie w ich prawidłowym rozwoju, ale także pozwalają zaobserwować zasady związane z cyklicznością następujących po sobie zjawisk. Wprowadzenie w domu codziennej porannej rutyny związanej z zaznaczaniem na kalendarzu odpowiednich obszarów, będzie dla dzieci nie tylko świetną zabawą, ale także pozwoli im na szybkie zrozumienie zasad kalendarza. 



U nas obecnie kalendarz pełni funkcję manipulacyjną, Nikosiek bardzo lubi przesuwać suwaki oraz strzałki, potrafi także zapytany wskazać już wszystkie osiem symboli pogody :-). Na naukę pozostałych zagadnień, przyjdzie jeszcze czas  :-) 







Jeżeli szukacie ciekawego pomysłu na prezent dla przedszkolaka, to bardzo polecamy Wam kalendarz. Koniecznie zajrzyjcie na stronę Drewniana Mama, znajdziecie tam inne wersje kalendarzy (w tym dwujęzyczne), obserwator pogody, puzzle, układanki czy nowość, drewniane tory w formie puzzli :) 


Polecamy serdecznie!!!

 

Kalendarz znajdziecie TUTAJ


Komentarze

  1. Trzeba przyznać, że pomysł rewelacyjny, wszystko mi się w nim podoba, przede wszystkim idea, fantastycznie oddająca cel pomocy edukacyjnej, następnie to, że wykonane z drewnianych akcesoriów, oczywiście, że pomysł na prezent dla maluchów chętnie wykorzystam. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I jeszcze to naturalne pismo, świetnie, że docenia się od razu sztukę kaligrafii. :)

      Usuń
  2. Ale mi się to podoba! Koniecznie musimy taki kupić!

    OdpowiedzUsuń
  3. Rewelacyjny! Taki kalendarz widzę pierwszy raz, ale bardzo mi się podoba :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Doskonały pomysł na zabawkę edukacyjną! Bardzo takie lubię :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ten kaendarz już wcześnuej rzucił się nam w oczy na Waszym Facebooku - i nadal podtrzymuję swą opinię: jest po prostu GENIALNY!

    OdpowiedzUsuń
  6. Piękny kalendarz bardzo oryginalny

    OdpowiedzUsuń
  7. Jestem pod wrażeniem. Świetny pomysł na prezent.

    OdpowiedzUsuń
  8. Wspaniały i trwały kalendarz. Muszę pomyśleć o takim dla nas. Myślę, że przydałby się też do salki w przedszkolu. ☺️

    OdpowiedzUsuń
  9. Piękne to jest. Wymagało pewnie sporo pracy, ale warto dla takiego efektu.

    OdpowiedzUsuń
  10. Pięknie się prezentuje, przede wszystkim świetnie, że jest drewniany, a nie plastikowy. Super!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.