Przejdź do głównej zawartości

Mozaika XXL - Wydawnictwo Epideixis

250 drewnianych klocków w sześciu kolorach i kształtach, do tego dwadzieścia dwustronnych kart z wzorami a to wszystko zamknięte w drewnianej skrzynce. Taki zestaw to gwarancja wielogodzinnych zabaw rozwijających kreatywność i twórcze myślenie, motorykę małą, koordynację ręka - oko, precyzję ruchów ręki, zdolności analityczne i logiczne a także koncentrację i skupienie uwagi. Jednak przede wszystkim to pretekst do tworzenia niezapomnianych wspomnień w gronie najbliższych. 

Kochani, dzisiejszy wpis w całości będzie poświęcony Mozaice XXL, zestawowi którego potencjał jest nieograniczony a jego piękno i estetyka zachwyciły mnie i moich chłopców jak mało która drewniana zabawka. Wydawcą tego materiału dydaktycznego jest nasze ukochane Wydawnictwo Epideixis, o którym pisałam już wielokrotnie. To właśnie u nich najdziecie nasze Drążki edukacyjne, liczmany, klocki Dienesa, gry Studnia Jakuba, Tress czy Entliczek Pentliczek oraz klocki GEO.   Zanim przejdę do próby ukazania niewielkiej części możliwości jakie stwarza zestaw w zabawach twórczych, chciałabym wspomnieć w tym miejscu, iż zawartość pudełka nie jest przypadkowa. Otóż Wydawnictwo Epideixis od lat szczyci się nie tylko najwyższą jakością wydawanych materiałów, ale także ich merytoryką. Mozaika XXL powstała zgodnie z normami wytyczonymi w latach 60 XX wieku przez amerykańską organizację Education Development Centre (EDC), która precyzyjnie określiła ilość, kształt, kolor oraz wymiary (w tym grubość) klocków, tak aby był możliwość tworzenia większych kształtów z mniejszych elementów. To właśnie ta zależność sprawia, iż zabawa z zestawem jest praktycznie nieograniczona. Ta zależność ma także bardzo duże zastosowanie w nauce matematyki.


W skład zestawy wchodzi:

- 250 klocków w tym:
* pomarańczowe kwadraty,
* zielone trójkąty, 
* czerwone trapezy,
* żółte sześcioboki,
* białe romby,
* niebieskich rombów,
- oraz 20 dwustronnych kart z wzorami (w kolorze i czarno - białe).
Przechodząc do zabaw, na początek pokażemy te z wykorzystanie kart. Oczywiście tu mamy do wyboru układanie klocków na planszach kolorowych lub czarno - białych (rysunki są w skali 1:1 w stosunku do klocków) oraz odwzorowywanie układu poza planszą. Dzięki tak dużej ilości kart, dzieci przez długi czas będą z nich korzystać.


Jednak tak naprawdę najlepsza zabawa zacznie się gdy Wasze dzieci "załapią" mechanikę (dostrzegą powiązania) i tym samym wejdą na wyższy stopień wtajemniczenia. Teraz ograniczać ich będzie tylko ich własna wyobraźnia gdyż z klocków można wybudować istne cuda!!! 

Mozaika XXL sprawdzi się także podczas zajęć terapeutycznych. Mogą bez problemu posłużyć do układania sekwencji (w poziomie, pionie i w przestrzeni), odwzorowywania, symetrii, układanek lewopółkulowych, kategoryzacji według kształtu czy koloru jak również do nauki ułamków. 


Przedstawione powyżej propozycje zabaw, to oczywiście jedynie kilka przykładów, które można by mnożyć bez końca. Jednak nie to było moją intencją a jedynie ukazanie samego potencjału jaki zestaw posiada, co mam nadzieję udało mi się :-) 

Czy polecamy Mozaikę XXL???

Oczywiście, że TAK!!! 


Mozaikę XXL znajdziecie TUTAJ

https://www.facebook.com/epideixis.wydawnictwo/Komentarze

 1. Jako dziecko uwielbiałam drewniane klocki

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry pomysł na prezent dla dziecka. Kreatywny! Super zapamiętam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie pamiętam czy w dzieciństwie bawiłam się akurat drewnianymi klockami ale generalnie lubiłam klocki. Zwłaszcza jeśli były w różnych kolorach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry pomysł na prezent dla dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna mozaika. Na pewno wiele przedszkoli korzysta z takiej pomocy dydaktycznej. Mój Starszy syn ne pewno znalazłby wiele zastosowań tej "zabawki". Super sprawa dla dzieciaków :) A zabawa, wręcz kreatywna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam takie mozaiki, sama pewnie miałabym dużo zabawy przy układaniu :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie mają nieograniczony potencjał :) Dziecko może się bawić godzinami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Też mamy podobną układankę. Świetna zabawa

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda to na niezłą i kreatywną zabawę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudowna i jakże rozwijająca wyobraźnię zabawka

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba już wiem co kupię chrześniakowi! Ekstra to jest!

  OdpowiedzUsuń
 12. Genialna i świetna zabawka,, aż miło patrzeć na jej wielorakość zastosowań. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Sporo bawiłam się w takie układanki jako dziecko, tworzyłam z instrukcji i bez niej. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetna układanka i od tego drewniana, warta polecenia :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo fajne, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 16. Podobne mozaiki pamiętam z dzieciństwa, z mojego przedszkola...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.