Przejdź do głównej zawartości

Kształtowy sorter kolorów - Zabawki z duszą

Kochani, dziś po raz kolejny chcę Wam pokazać czym bawi się mój 16 miesięczny bobas. Ci którzy czytają nas regularnie, znają nasze preferencje, stawiamy na drewniane, ekologiczne a także edukacyjne zabawki, które można wykorzystać na wiele sposobów i na różnych poziomach wiedzy i umiejętności. Zestaw który dzisiaj Wam zaprezentujemy, jest synonimem wyżej wymienionych cech. Kształtowy sorter kolorów powstał w pracowni rękodziała Zabawki z duszą. To właśnie tam powstaje wiele perełek, które zachwycają zarówno dzieci jak i ich rodziców. 



Nasz zestaw składa się z:

- tacy,
- 5 miseczek (w 5 kolorach),
- 20 kształtów (4 wzory w 5 kolorach),
- drewniane szczypce,
- karty,
- oraz woreczek.

Całość została bardzo starannie wykonana i ręcznie pomalowana bezpiecznymi dla dzieci farbami. Zabawa z zestawem polega na sortowaniu poszczególnych kształtów według ich koloru. Służą do tego miseczki w odpowiednich kolorach. Mniejsze dzieci, takie jak mój Nikosiek będą robiły to rączkami, nieco starsze mogą spróbować swoich sił ze szczypcami :-). To świetny trening nie tylko logicznego myślenia, motoryki małej, koordynacji ręka - oko, precyzji ruchów ręki, koncentracji czy skupienia, ale także okazja do ćwiczeń percepcji wzrokowej. 





W zestawie mamy dwadzieścia żetonów: cztery niebieskie, cztery zielone, cztery czerwone, cztery żółte i cztery fioletowe. W każdym z kolorów mamy cztery różne kształty: koło, serce, motyl i kwiat.  


Gdy dziecko opanuje już kategoryzację żetonów według kolorów, można zaprezentować mu kategoryzację według kształtu a następnie przejść do zabaw z wykorzystaniem kart. Tutaj mamy kilka możliwości. Można odwzorowywać dane ciągi kart, układać żetony zgodnie ze słowną instrukcją, lub ćwiczyć pamięć poprzez układanie usłyszanych wzorów z pamięci. 






Powrócę jeszcze na chwilę do samego kategoryzowania według koloru. Zestaw można w bardzo prosty sposób dostosować do dziecka i jego umiejętności. Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę z dopasowywaniem kolorów, polecam przedstawić dziecku jedynie jeden rodzaj żetonów, na przykład koła. Dzięki temu dziecko nie zniechęci się już na samym początku widokiem dość dużej ilości elementów. Pamiętajcie także aby zawsze na początku zaprezentować dziecku na czym polega zabawa (jeżeli nie zna koncepcji). Gdy nasz maluch opanuje już zabawę z jednym rodzajem żetonów, możemy dołożyć kolejny itd. 






U nas Nikoś bardzo lubi zabawy z kolorami, dopasowuje je od 13 miesiąca życia i nie było konieczności pomniejszania ilości żetonów :-) Obecnie wkłada żetony rączką, nie potrafi używać jeszcze szczypiec, ale na to ma jeszcze czas :-)


Poniżej możecie zobaczyć synka podczas zabawy :-)














Ostatnio postanowiła po raz pierwszy zaprezentować Nikosiowi karty dołączone do zestawu i ku mojemu zdziwieniu, synek poradził sobie z nimi bezbłędnie :-) Na sam początek dałam mu cztery karty z kołami i motylkami (każde w innym kolorze). Jego mina mówiła sama za siebie, więc gdy dopasował je w kilkanaście sekund, przeszliśmy na poziom wyżej...







...Położyłam przed Nikosiem cztery karty w jednym kolorze, jednak i tu synek poradził sobie doskonale :-)




Kształtowy sorter kolorów, to zabawka, która ma ogromny potencjał. Posłuży dzieciom na lata, dostarczając wiele radości i możliwości nabywania wielu kluczowych dla prawidłowego rozwoju umiejętności. Zaprezentowane przez nas zabawy wspierają rozwój inteligencji matematycznej. Pamiętajcie, wszelkiego rodzaju kategoryzacje oraz dopasowywanie to wstęp na matematyki :-)

Czy polecamy zestaw?
                                     Oczywiście, że TAK!!!



Zestaw znajdziecie TUTAJ

https://www.facebook.com/Zabawki-z-dusza-659084424538097/

Komentarze

  1. Bardzo fajny pomysł na zabawę :) Ciekawa jestem czy spodobałoby się mojej młodszej córce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeestem zachwycona zarówno prostotą jak i wykonaniem! I choć obiecałam sobie kupować tylko z drugiej ręki,to może się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo rozwojowa zabawka ❤️Lubię takie rzeczy będąc dzieckiem cieszyłabym się

    OdpowiedzUsuń
  4. Rewelacja, my też preferujemy tego typu zabawki. W domu bawimy się w sortowanie różnych przedmiotów, ale na pomysł szczypców nie wpadłam! Wykorzystam po południu :D

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo fajna zabawa, rozwija dziecko i zajmuje na dłuższy czas. I bez plastiku ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. Fajna zabawa , ale i zdjęcia robisz bardzo fajne :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Poza tym to jest ekologiczne, drewno widzę, więc i farby odpowiednie... Wreszcie coś bez plastyku...

      Usuń
  7. to zdecydowanie coś dla mojego młodszego, ostatnio szaleje na punkcie wkładania różnych malych elementów do garnków :-)

    OdpowiedzUsuń
  8. Wciąż mnie zaskakują te nowe, świetne zabawki dla dzieci. Chętnie link podeślę znajomym, bo moje dzieci już dorosłe

    OdpowiedzUsuń
  9. Świetny zestaw na prezent dla mojej siostrzenicy :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.