Przejdź do głównej zawartości

Figur figle - Granna

Figur figle to jedna z ciekawszych gier karcianych w jakie mieliśmy przyjemność grać :-) Bardzo nas cieszy, iż to na pierwszy rzut oka dość niepozorne pudełeczko, skrywa w sobie tak duży potencjał. Dzieło Andrey'a Kolupaev'a wyzwala w graczach wiele emocji i dostarcza świetnej rozrywki. Zdecydowanie jest to gra dla osób lubiących adrenalinę i posiadających błyskawiczny refleks. Ponadto nie ma tutaj mowy o nudzie, gdyż są tu aż trzy warianty gier: Uważaj!, Zagubiona figura oraz Zgadnij, co to? Gra ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa GrannaW pudełku znajdziemy:

- 54 karty z obrazkami,
- specjalne pudełko,
- 15 kart wybory,
- oraz instrucjęCelem każdego z wariantów jest jak najszybsze chwycenie najlepszej karty spośród leżących na stole. Aby tego dokonać trzeba wykazać się kilkoma kluczowymi umiejętnościami takimi jak spostrzegawczość, refleks oraz umiejętność liczenia w pamięci. Zwycięzcą zostaje gracz, który po zakończeniu wszystkich rund zdobył największą liczbę punktów. W zależności od wybranego wariantu gry, gracze muszą skupić swoją uwagę na innych elementach. I tak w 1 wariancie zwanym Uważaj! zawodnicy musza jak najszybciej określić jaki kolor i/lub jaka figura dominują na karcie z obrazkiem. Wariant 2 to Zagubiona figura, tutaj należy określić jakiej figury brakuje. Z kolei w 3 wariancie gracze muszą określić co przedstawia ułożony z figur obrazek.
Uważaj!

W tym wariancie gry należy rozłożyć wszystkie karty wyboru, tak aby każdy z graczy miał do nich swobodny dostęp. Natomiast karty z obrazkami potasowane wkładamy do pudełka (należy zwrócić uwagę aby karty były włożone odpowiednią stroną:-)). Po wyciągnięciu karty z pudełka, wszyscy gracze starają się jak najszybciej określić cel, w tym przypadku jakich figur i w jakim kolorze jest najwięcej i jak najszybciej kładą rękę na odpowiedniej karcie wyboru. Gdy każdy dokonał już wyboru, następuje podliczenie zdobytych punktów, po czym przystępujemy do kolejnej rundy. 

Zgadnij, co to?

W tym wariancie należy ułożyć 9 kart wyboru z kategoriami i ułożyć je odkryte na stole. Następnie do pudełka wkładamy potasowane karty z obrazkami w taki sposób aby widoczny był symbol odcisku palca. Mechanika jest taka sama jak w wariancie opisanym powyżej, czyli gracze starają się, po odsłonięciu karty, chwycić odpowiednią kartę wyboru. W tym przypadku tą, która przedstawia taki sam rysunek jak na odsłoniętej karcie. Na końcu rundy należy zliczyć zdobyte punkty i przejść do kolejnej rundy.

Figur figle to gra karciana o bardzo ciekawej mechanice. Każda rozgrywka dostarcza wiele pozytywnych emocji i pozwala trenować refleks. U nas gra spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i bardzo często po nią sięgamy. Jeżeli macie w domu miłośnika gier karcianych w wieku 6+ to ta pozycja na pewno bardzo przypadnie mu do gustu :-)

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

Granna

Komentarze

 1. Wygląda na naprawdę ciekawą grę. Pewnie jest to świetna zabawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście ciekawa gra i do tego jak fajnie prezentuje się graficznie 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Gra idealna na taką pogodę jak dziś!

  OdpowiedzUsuń


 4. Karcianka z duża ilością wariantów gry. Grafika przeszła samą siebie, z takim zestawem może zna grać.

  OdpowiedzUsuń
 5. rozwija spostrzegawczość i pamięć, a więc jest dobra!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.