Przejdź do głównej zawartości

Ekspresłówka od REBEL

Gry słowne to coś co nieodłącznie kojarzy mi się z moim dzieciństwem. Pamiętam te wszystkie długie zimowe wieczory, kiedy wszyscy razem siadaliśmy na sofie i graliśmy w różne gry na skojarzenia i pamięć. Teraz gdy mam własną  rodzinę i dom, wiele wieczorów spędzamy w ten sam sposób. Ostatnio naszą ulubioną grą słowną jest Ekspresłówka wydana przez Wydawnictwo REBEL. W okrągłej, niewielkich rozmiarów puszce znajdziemy:

- 60 okrągłych kart,
- kartę wyjaśniającą kategorie,
- oraz instrukcję. 


Karty są dwustronne. Każda na nich na jednej stronie ma określoną kategorię, jedną z 10 poniższych:

- zwierzęta,
- miasto, 
- państwo,
- sławna osoba,
- zawód,
- roślina,
- serial/film,
- jedzenie,
- imię,
- przedmiot.

Każda z kategorii występuje sześciokrotnie, po dwa razy w kolorach czerwonym, niebieskim i zielonym.

Na drugiej stronie kart mamy podział na 3 strefy, każda w innym kolorze (czerwonym, niebieskim i zielonym, które odpowiadają kolorom kategorii) i z inną literą.Aby rozpocząć zabawę wystarczy jedynie dokładnie potasować wszystkie karty i ułożyć je w stos kategoriami do góry. Gra polega na odsłanianiu przez danych graczy kolejnych kart i ułożeniu ich na środku tak aby była dla wszystkich widoczna. Gdy odsłonią się litery gracze muszą jak najszybciej podać wyraz odpowiadający kategorii która znajduje się na odkrytej karcie. Litera na którą powinien zaczynać się ten wyraz znajduje się na części plakietki oznaczonej tym samym kolorem co kategoria na przeciwnej stronie. 

Przykład:

Odwracając kartę z kategorią imiona w kolorze zielonym, i widząc literę "R" na zielonym tle aby zdobyć kartę, muszę jako pierwsza podać imię rozpoczynające się na literę "R" np. Robert, Renata, Roksana itd. Gracz, który jako pierwszy poda prawidłowy wyraz zdobywa odsłoniętą kartę. Gra kończy się, gdy wszystkie karty trafią do graczy. Zwycięzcą jest osoba, która zdobyła najwięcej kart. 

Ekspresłówka to świetna rozrywka dla całej rodziny. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i wywołuje wiele pozytywnych emocji i śmiechu. To także świetny trening szarych komórek dla każdego. 

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

https://www.rebel.pl/

Komentarze

 1. Wygląda na naprawdę ciekawą gierkę. Pewnie jest przy niej sporo zabawy i śmiechu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie zagram z rodzinką, lubimy takie wyzwania. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądam te Wasze propozycje i zapamiętuję. Na zakupy wybiorę się po remoncie.

  OdpowiedzUsuń
 4. baaardzo fajna gra, idealna na szybką partyjkę przed obiadem ;-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.