Przejdź do głównej zawartości

Deska do balansowania i nie tylko od Drewnokreacja

Kochani, dziś po raz kolejny podejmę temat rozwoju motoryki dużej u dzieci po pierwszym roku życia. Dlaczego ten temat powraca u nas jak bumerang!!! Ponieważ to bardzo istotna sfera rozwoju dziecka, która ma bardzo duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie dziecka, a zaniedbana może przynieść bardzo wiele negatywnych skutków w przyszłości. Dlatego też dzisiaj prezentujemy Wam nasze odkrycie tego roku, deskę do balansowania, która skradła serca każdego z nas :-) 





Deska do balansowania okazała się u nas wielkim hitem. Nikodem jako 16 miesięczny bobas doskonale sobie z nią radzi. Oczywiście zabawa jest zawsze pod nadzorem osoby dorosłej, ze względu na dość spore gabaryty zabawki. Synek bardzo lubi się na niej bujać, jednak już pierwszego dnia, gdy tylko deska do nas dotarła, okazało się, że synek ma wiele innych pomysłów na jej wykorzystanie :-)  



Dziecko podczas bujania się na desce doskonali swoją równowagę a co za tym idzie także prawidłową postawę ciała oraz wzmacnia czucie głębokie. Ponadto bujanie się czy kołysanie powoduje tworzenie się dodatkowych połączeń neuronowych w mózgu które mają wpływ na rozwój inteligencji. Najprościej rzecz ujmując, dzięki bujaniu się nasze dzieci stają się inteligentniejsze :-)  





Zanim przejdę do omówienia różnych zastosowań deski, chcę chwilę poświęcić jeszcze samej desce :-)


Deska do balansowania którą posiadamy to dzieło które powstało w pracowni rękodzieła o nazwie Drewnokreacja. Tworzone w tym miejscu deski wyróżniają się przepięknymi wzorami. Każda deska jest wyjątkowa i niepowtarzalna :-) Rdzeń wykonany jest z niezwykle wytrzymałego i elastycznego drewna, który pokryty jest gruba warstwą drewna szlachetnego. Wytrzymałość takiej deski to 200 kilogramów, także nie tylko dzieci chętnie z niej będą korzystać, ale i dorośli. Muszę się Wam do czegoś przyznać. Osobiście zakochałam się w tej desce, wieczorami gdy dzieci już śpią, wskakuję na nią i wykonuje serie ćwiczeń :-) Jeśli chodzi o jakość deski, to jest bez zarzutu, idealnie gładka, wyszlifowana, nie ma tu mowy o niedoskonałością.






Jak już wspomniałam u nas deska ma wiele zastosowań. Wciągu dnia przybiera wiele postaci i pełni różne funkcje :-). Dla Nikośka to idealny stolik, leżanka, siedzisko, oparcie, zjeżdżalnia, "ściana" do wspinaczki, łóżeczko dla lalek, most tunel. autostrada czy garaż na auta :-) 

Poniżej możecie zobaczyć jak deska służy synkowi podczas codziennych zabaw :-)

































Deska do balansowania to doskonałe narzędzie do ćwiczeń motoryki dużej dla dzieci i dorosłych, a dzięki wielu zastosowaniom, pobudza i kształtuje kreatywne myślenie. Zabawa na desce to niekończąca się radość i chęć odkrywania. U nas bez wątpienia to jeden z najciekawszych sprzętów jaki posiadamy.

Polecamy serdecznie!!!


Deskę do balansowania znajdziecie TUTAJ


Drewnokreacja - zabawki z drewna

Komentarze

  1. Przyznam, że to niezwykle ciekawy pomysł na zabawę. Co to za ulica jest tam u Was rozciągnięta?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj tak, deska daje wiele ciekaeych mozliwosci zabaw .Ta ulica to waytoplay. Jak wpiszesz sobie ta nazwe w google na pewno wyskoczy 😀

      Usuń
  2. Wow, to jest rewelacja! I tyle różnych zastosowań :) Podejrzewam, że nawet nasz 5-latek miałby z taką deską mnóstwo frajdy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na pewno, to zabawka na dlugie lata, nasz 10 letni Ignas ez bardzo ja lubi. Deska ma wytrzymalosc do 200 kg nawet ja bardzo lubie na niej cwiczyc 😂😂😂😁😁😁

      Usuń
  3. Bardzo fajne, kreatywne narzędzie. Z jednej strony droga, z drugiej wiem, że handmade musi kosztować :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Ilez to ma funkcji! Najbardziej mi sie podoba ta do lezenia jak w lezaczku, ekstra! I do tego ladnie ladnie wyglada 🙂

    OdpowiedzUsuń
  5. Ale masz pomyslowe dziecko,.az milo patrzec jak bawi ta deska. Przyznam, ze sama chetnie wskoczylabym na nia 🙃 Mysle, ze moje dzieci tez chcetnie skorzystalyby z niej. Bardzo lubie drewniane zabawki, wiec to cos dla nas 👌

    OdpowiedzUsuń
  6. Ile świetnych zastosowań ma ta deska :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Fenomenalna jest taka deska, no i ile pomysłów na jej zastosowanie. W ogóle jestem pod wrażeniem wyposażenia pokoiku Nikosia. 😍👍

    OdpowiedzUsuń
  8. Super sprawa taka deska. Ja sama patrząc na nią, już miałam kilka pomysłów jak można by było ją wykorzystać, widzę że młody też na to wpadł.

    OdpowiedzUsuń
  9. Pierwszy raz widzę taką deskę, ale fajnie, że okazała się u Was hitem.

    OdpowiedzUsuń
  10. Super przyrząd, ale według mnie przyda się całej rodzinie ��

    OdpowiedzUsuń
  11. Tak tez napisalam, wszyscy z niej korzystamy 😅

    OdpowiedzUsuń
  12. Wow, jaka fajna zabawka, a dla dorosłych nie ma?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ta którą mamy jest do 200 kg i ja też z niej korzystam :-)

      Usuń
  13. Mnie by się taka deska przydała, ostatnio zauważyłam drobne kłopoty z utrzymaniem równowagi, a takie ćwiczenia z pewnością okazałyby się przydatne. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.