Przejdź do głównej zawartości

Zapal latarkę

Pod kolor to nasze tegoroczne wyzwanie. Projekt, którego pomysłodawczynią jest Buba z bloga Bajdocja, nieźle nas zmotywował do działania :-). Efektem jest nowa zabawa, którą przygotowałam dla Nikosia. "Zaświeć latarkę" to nasza propozycja zabawy z kolorem CZARNYM w roli głównej :-)Przygotowanie zabawy jest dość proste. wystarczy koszulka na dokumenty, czarna i biała kartka, czarny mazak oraz nożyczki. Na koszulce rysujemy mazakiem dowolny rysunek. Mogą to być także kształty, cyfry, literki czy każda inna rzecz, która w danym momencie interesuje dziecko. Następnie z białego papieru wycinamy latarkę. Teraz wystarczy włożyć do koszulki czarną kartkę i zabawa gotowa :-) 


Nikosia zabawa bardzo zainteresowała, wskazywał "oświetlone" obiekty i bacznie obserwował jak poruszałam naszą latarką. Sam jednak nie chciał jej przesuwać :-) Na pewno jeszcze nie raz powrócimy do tej zabawy w innych odsłonach :-) i może wtedy synek będzie też zainteresowany samym "świeceniem" latarką :-)
Wpis powstał w ramach projektu POD KOLOR 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.