Przejdź do głównej zawartości

Podano do stołu - Wydawnictwo Adamada

Obydwaj moi synkowie są molami książkowymi. Dzięki temu zawsze gdy czeka mnie rozmowa na tzw. trudne bądź ważne tematy, zawsze sięgam po książki. Nie inaczej było i tym razem gdy postanowiliśmy zająć się tematem zachowania przy stole. I tu bardzo pomocna okazała się książka pod tytułem Podano do stołu, której autorką jest Irma Kalnina. W Polsce publikacja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Adamada
Książka Podano do stołu to kompleksowe kompendium wiedzy na temat zasad savoir-vivre'u. Dzieci bardzo często nie rozumieją zasad, które my dorośli staramy się im przekazać podczas codziennych posiłków, wizyt w restauracji czy podczas rodzinnych spotkań. Wtedy warto sięgnąć po książkę. U nas to metoda, która jeszcze nigdy nas nie zawiodła. 
Z lektury dowiadujemy się między innymi jak prawidłowo nakryć do stołu, jak używać serwetek, jak powinniśmy ułożyć  łokcie przy stole, co należy zrobić po skończonym posiłku jak również o pewnych nieprzewidzianych sytuacjach takich jak na przykład wystąpienie symptomu alergii czy wylana woda. Opisano także jak spożywać różnego rodzaju potrawy jak spaghetti czy groszek, wyjaśniono także dlaczego czasami jemy palcami bez użycia sztućców. Autorka poświęciła także sporo uwagi uroczystościom na których zawsze obowiązują sztywne zasady savoir-vivre'u. Autorka nie zapomniała także o dawnych czasach i w kilku krótkich rozdziałach przedstawiła zarys dawnych czasów oraz panujących wtedy zasad jakie obowiązywały przy stole. Całość została bardzo ciekawie opracowana dzięki czemu zainteresuje każdego czytelnika bez względu na wiek. U nas książka spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony chłopców i muszę przyznać, że dzięki niej udało nam się wprowadzić w życie wiele zasad, które do tej pory, co tu ukrywać, nie zagościły przy naszym stole. Gorąco polecamy!!!
 :-)


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwa adamada

Komentarze

 1. Bardzo sympatyczna pozycja, z pewnością pomocna. Dla dzieci wartościowa i edukacyjna, a rodzicom pomocna i przypominająca zasady :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czym szybciej dzieci nauczymy odpowiedniego zachowania tym lepiej dla nich i dla nas, a książka tylko pomoże 😀

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczne i bardzo wartościowa pozycja! Myślę, że powinna się znaleźć w każdej biblioteczce malucha

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjemna publikacja, zasady muszą być, szczególnie przy stole. Chętnie dołączę tę książkę do biblioteki moich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. To wydanie książkowe nie jednemu doroslemu by się przydało

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię takie książki dla dzieci, które łączą aspekt rozrywkowy z naukowym, że tak to określę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię takie książki, które czegoś uczą. Super pozycja! Co prawda ilustracje do mnie nie przemawiają, ale to kwestia drugorzędna.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.