Przejdź do głównej zawartości

Parasolki - zabawa rozwijająca percepcję wzrokową

Jesienią prezentowałam Wam kilka pomocy/zabawek, które zrobiłam Nikosiowi na bazie tekturowych zestawów od Kargulek. Dziś pokażemy Wam kolejny nasz pomysł na wykorzystanie tych cudnych baz do stworzenia niebanalnej zabawki. Jako, że u nas zima bardziej deszczowa niż śnieżna :-( tematem przewodnim są parasolki :-)Przygotowanie pomocy jest bardzo proste i szybkie. Pierwszym krokiem było pokolorowanie mazakiem konturów dwóch parasolek na czarno (włącznie z rączką). Następnie owe kontury przykleiłam klejem na gorąco to wcześniej przygotowanej tekturki. Ostatnim etapem było narysowanie wzorów na elementach parasolek oraz wewnątrz konturów. Zdecydowałam się na umieszczenie jednego dużego symbolu w poszczególnym konturze parasolki, oraz kilku mniejszych wzorów na elementach służących do dopasowywania. Tym zabiegiem chciałam nieco utrudnić zadanie Nikosiowi, który bardzo dobrze już radzi sobie z dopasowywaniem identycznych obrazów :-)


Taka zabawa rozwija percepcję wzrokową, logiczne myślenie, koordynację ręka-oko, precyzję ruchów ręki, koncentrację czy skupienie uwagi. Poza tym dostarcza dzieciom wiele radości i satysfakcji z wykonanego zadania :-)


Mamy nadzieję, że spodoba się Wam taka zabawa i dołączycie do nas :-)


Poniżej Nikodem w akcji :-)   


Tekturowe bazy parasolek znajdziecie TUTAJ

Kargulek-zabawki

Wpis powstał w ramach projektu POD KOLOR

Kategoria: kolor czarny

Wszystkie linki uczestników znajdziecie TUTAJ

https://bajdocja.blogspot.com/2019/12/pod-kolor-zaproszenie-do-projektu.html

Komentarze

 1. Naprawdę bardzo fajnie Ci to wyszło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mega kreatywne:) Gratuluję pomysłowości!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy pomysł, a i na zdjęciach widać, że dziecko zainteresowane :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna sprawa! Te pomoce są coraz bardziej pomysłowe i do tego tak estetycznie wykonane :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.