Przejdź do głównej zawartości

Jabłuszko z robaczkami

Dzisiaj prezentujemy Wam kolejną naszą zabawkę DIY. Zabawa z jabłuszkiem i robaczkami to świetna okazja do ćwiczeń motoryki małej, precyzji ruchów ręki, koncentracji i cierpliwości. Dla Nikosia to także kolejny etap odkrywania magnetyzmu, dzięki różdżce magnetycznej orz okazja aby utrwalać rozpoznawanie koloru fioletowego. 

Zabawa polega na wyciąganiu robaczków z jabłka przy pomocy różdżki. Oczywiście po wyciągnięciu, dzieci z radością będą je wkładać ponownie do jabłuszka :-) Robaczki mogą być kolorowe i wtedy dzieci mogą ćwiczyć nazwy kolorów, u nas wszystkie są jednego koloru - fioletowego, gdyż zgłaszamy nasz wpis do projektu pod kolor, właśnie z kolorem fioletowym. 

Samo przygotowanie zabawki jest bardzo proste, wystarczy na pudełko nakleić wycięte z papieru jabłko i zrobić w nim dziurki na robaczki. Na koniec trzeba zrobić robaczki z drucików kreatywnych, poprzez ich skręcenie :-)

Ja dodatkowo zrobiłam robaczki w dwóch rozmiarach, aby wprowadzić Nikosiowi pojęcia: długi i krótki :-)

Mamy nadzieję, że zabawa Wam się spodoba :-) 


Wpis powstał w ramach projektu "Pod kolor"

Wpisy wszystkich uczestników znajdziecie TUTAJ :-) 


Komentarze

 1. Jestem pod wrażeniem pomysłowości, musimy koniecznie zrobić coś w ten deseń...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł, muszę córkę namówić, żeby coś takiego zorganizowała dla braciszka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne! Jeśli chodzi o kolor fioletowy, to mnie w oczy również rzucił się dywanik, no chyba, że to wina mojego monitora, a ten wcale nie jest fioletowy. Pozdrawiamy i czekamy na kolejne projektowe odsłony

  OdpowiedzUsuń
 4. A co to za czarodziejska różdżka 🙂? Ma w sobie magnes czy to takie szczypce?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.