Przejdź do głównej zawartości

Kreatywne święta#2 - ozdabianie choinki pomponami

Dzisiaj mamy dla Was kolejną propozycję zabawy o tematyce świątecznej :-) Głównym tematem nadal jest choinka :-) tym razem zadaniem Nikosia było jej ozdobienie przy pomocy pomponów :-). Wcześniej przygotowałam mu planszę (na kartonie namalowałam farbami choinkę i przykleiłam do niej klejem na gorąco zielone zakrętki). Przygotowanie zajęło mi dosłownie 5 minut.

Taka zabawa wspiera nie tylko rozwój motoryki małej i ćwiczy prawidłowy chwyt, ale także poprawia koordynację ręka - oko, precyzję ruchów ręki, cierpliwość i koncentrację :-)

Poniżej jak zawsze znajdziecie zdjęcia Nikosia wykonane podczas zabawy  :-)Komentarze

  1. Jaka świetna zabawa. Ja też kupiłam ostatnio dzieciakom pomponiki, ale o wiele mniejsze. A te duże gdzie nabyłaś...

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.