Przejdź do głównej zawartości

Kreatywne święta#2 - ozdabianie choinki pomponami

Dzisiaj mamy dla Was kolejną propozycję zabawy o tematyce świątecznej :-) Głównym tematem nadal jest choinka :-) tym razem zadaniem Nikosia było jej ozdobienie przy pomocy pomponów :-). Wcześniej przygotowałam mu planszę (na kartonie namalowałam farbami choinkę i przykleiłam do niej klejem na gorąco zielone zakrętki). Przygotowanie zajęło mi dosłownie 5 minut.

Taka zabawa wspiera nie tylko rozwój motoryki małej i ćwiczy prawidłowy chwyt, ale także poprawia koordynację ręka - oko, precyzję ruchów ręki, cierpliwość i koncentrację :-)

Poniżej jak zawsze znajdziecie zdjęcia Nikosia wykonane podczas zabawy  :-)Komentarze

  1. Jaka świetna zabawa. Ja też kupiłam ostatnio dzieciakom pomponiki, ale o wiele mniejsze. A te duże gdzie nabyłaś...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.