Przejdź do głównej zawartości

Kreatywne święta#1 - ozdabianie choinki - zabawa zręcznościowa

Grudzień to u nas czas w którym dominują zabawy o tematyce świątecznej. W tym roku Nikodem po raz pierwszy ma swój kalendarz adwentowy z zadaniami. Wszystkie związane z choinką :-) Nie będę prezentowała tutaj wszystkich zabaw, jednak kilka tych jego ulubionych na pewno pokarzemy. Do tej pory jego serce skradła choinka, którą ozdabia przy pomocy pokolorowanych patyczków do uszu :-)

Przygotowanie zabawy jest niezwykle proste i szybkie. Wystarczy pudełko po butach (u nas obłożone białym papierem) na którym namalowałam choinkę. Teraz wystarczy zrobić kilka dziurek (najlepiej niewielkiej ilości śrubokrętem), i pokolorować patyczki. 
Taka zabawa wspiera rozwój motoryki małej, koordynację ręka-oko, precyzję ruchów ręki, koncentrację, cierpliwość czy naukę kolorów :-)


Poniżej Nikoś podczas zabawy :-)

Komentarze

 1. Uwielbiam gry i zabawki, które uczą a nie tylko zabawiają dziecko na chwilę, by rodzice mogli odetchnąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzie wydają ogromne pieniądze na plastikowe zabawki, które po dwóch dniach leżą w kącie, a tu w sumie nie wiele trzeba, by zająć dziecko.
  I takie zabawy jak najbardziej popieram!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł na zabawkę. Takie domowe zabawy są bardzo kreatywne i rozwijające

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjny pomysł! Muszę cos takiego zrobić dla syna

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacyjny pomysł! ja wczoraj ,miałam sesję mikołajową
  można zobaczyć na blogu

  OdpowiedzUsuń
 6. Genialne pomysły. Dzieci uwielbiają takie zabawy, angażują się na prawdę bardzo w takie działania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna i prosta jest ta zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo podoba mi się Wasza propozycja. My w grudniu też lubimy zabawy i zajęcia w świątecznym klimacie. Ta zabawa bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale świetna zabawa@ Chyba wykorzystam ją w tym tygodniu!

  OdpowiedzUsuń
 10. W jakim wieku jest Pani synek? U nas póki co zainteresowanie niewielkie. 😔

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)