Przejdź do głównej zawartości

Idą Święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Rozpoczął się Adwent, przez większość najbardziej wyczekiwany okres w czasie całego roku. U nas w domu to zawsze wyjątkowy czas pełen wspólnych rodzinnych chwil spędzonych podczas ciekawych lektur. Dokładnie tak, my w tym czasie czytamy książki dla dzieci o tematyce zimowo - świątecznej codziennie. Zasiadamy całą czwórką na mięciutki dywanie i czytamy, czytamy i czytamy :-). Nie inaczej będzie i w tym roku. Zawsze sięgamy po dobrze nam już znane tytuły z ubiegłych lat jak i po aktualne nowości (jakich nigdy nie brak :-)). W tym roku jedną z głównych naszych nowości jest książka autorstwa Moniki Utnik-Strugały pod tytułem Idą Święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie. Ta niezwykle bogato ilustrowana publikacja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Całość składa się z trzydziestu ośmiu rozdziałów z których odbiorcy dowiadują się wielu interesujących faktów na temat obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem w różnych zakątkach naszej kuli ziemskiej. Poznajemy sylwetkę świętego Mikołaja wraz z dokładnym opisem jego wyglądu zewnętrznego. Dowiadujemy się także jakie są świąteczne rośliny czy jak wygląda świąteczny jarmark. Bardzo ciekawie autorka przedstawia tradycje związane z wigilią, cały proces przygotowań oraz jej przebieg. Nas osobiście najbardziej zainteresowały te fragmenty dotyczące innych krajów. Z ogromną przyjemnością dowiedzieliśmy się jak w innych narodach wyglądają nie tylko same przygotowania do świąt ale i sam przebieg obchodów tego święta.
Ta książka to niesamowita skarbnica wiedzy na temat Bożego Narodzenia. Znajdziemy tu odpowiedzi na większość (jak nie wszystkie) nurtujące Was i Wasze dzieci pytania.

Trzymając tą publikację w ręce, nie można oprzeć się wrażeniu jakie sprawia. Zachwyca już samą okładką, a w środku jest równie pięknie, a to za sprawą magicznych wręcz ilustracji Ewy Poklewskiej-Koziełło.

Całość zamyka słowniczek w którym znajdujemy pięć określeń obcojęzycznych określających zwrot "wesołych świąt!" oraz dziesięć określeń świętego Mikołaja, każdy w innym języku. 


Święta zbliżają się wielkimi krokami, każdy myśli już o prezentach i przygotowaniach, a my zachęcamy Was do tego abyście znaleźli pół godzinny w natłoku obowiązków i poświęcili ten czas lekturze. Oczywiście serdecznie polecamy opisaną dzisiaj pozycję :-) Jesteśmy przekonani, że i Was zachwyci równie mocno jak i nas :-)


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze

 1. Piękna książka, również posiadamy ją w dwóch zbiorach. Dowiedzieliśmy się z niej mnóstwa nowych rzeczy odnośnie świątecznych zwyczajów w różnych zakątkach świata.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa pozycja, warrto bedzie sie zainteresowac i dowiedzec czegos wiecej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaskoczyła mnie okładka, kolorami, święta mimo wszystko kojarzą mi się z czerwienią i zielenią choinek. Merytorycznie książka bardo ciekawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Typowo świąteczna okładka, zachęca do zaglądnięcia i zapoznania się z treścią:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepięknie wydana książka, myślę, że pomoże w wyjaśnieniu dzieciakom o co chodzi w świętach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna pozycja dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię Święta, ale rzadko sięgam po książki o takiej tematyce. :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super książka. Bardzo podoba mi się inicjatywa, ale niestety ilustracje nie dla mnie. :/

  OdpowiedzUsuń
 9. Książeczka prezentuje się znakomicie, a jakie piękne wydanie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubimy te książeczki w świątecznym klimacie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo podoba mi się to wydanie, a wspólne czytanie z rodziną jeszcze bardziej ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ładne ilustracje ma ta książeczka. :-)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.