Przejdź do głównej zawartości

Everest - Wydawnictwo Adamada

Himalaje to szczyt świata, tajemniczy i dla większości z nas nieosiągalny. To miejsce które intryguje, zachwyca swą niedostępnością i kusi śmiałków. My nie mamy zakusów aby wybrać się w ten rejon, jednak z ogromną przyjemnością sięgnęliśmy po jedną z najnowszych publikacji Wydawnictwa Adamada, aby zgłębić wiedzę o tych paśmie górskim, które (co nas zdziwiło) jest jednym na najmłodszych na naszej kuli ziemskiej. Everest to dzieło duetu Sangma Francis i Lisk Feng, które stanowi kompleksowe kompendium wiedzy na temat Himalai. Książka to prawdziwa podróż w czasie. Opisane w niej fakty sięgają czasów gdy nasza planeta stanowiła jeszcze ląd o nazwie Pangea. Poznajemy proces powstawania całego łańcucha górskiego, sposoby pomiaru wysokości gór, specyficzną i unikalną florę i faunę jaka występuje w tej części świata czy wpływ jaki wywiera na te gór zachodząca zmiana klimatu. Uwagę zwrócono także na alpinistów, ich dokonania i sposoby z jakich korzystają podczas wspinaczki wysokogórskiej. Opisano pierwsze wejście na najwyższy szczyt świata oraz wspomniano o pierwszej kobiecie której udało się dotrzeć na Everest (jej pobyt trwał zaledwie 15 minut) jednak był ogromnym sukcesem. Autor nie zapomniał także wspomnieć w książce o legendzie związanej z Yeti.   
Wspaniała pozycja z której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji została także przepięknie zilustrowana. To właśnie ilustracje przyciągają uwagę i pozwalają poczuć w niewielkim stopniu klimat tych wyjątkowych gór.Everest to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat Himalai. To pozycja dla ciekawych świata, głodnych wiedzy i poszukiwaczy czytelniczych przygód. Sięgając po tą pozycję każdy czytelnik zostaje zaproszony do wspaniałego świata tajemniczych Himalai.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwa adamada


Komentarze

 1. Ta książka jest cudownie wydana! Mnie Everest fascynuje, chociaż nie odważyłabym, nawet po przygotowaniach, wejść na szczyt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mont Everest to góra, która przyciąga wielu himalaistów. Myślę, że książka przybliża tę góręi jej historię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wygląda interesująco. Nasza 9 latka bardzo ostatnio jest ciekawa świata więc może to być fajny prezent na urodziny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie wydana książka i naprawdę napakowana wiedzą, polecam równiez :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Tej książki nie znam, natomiast mamy w biblioteczce inną książkę o Everest. Ta zachwyciła mnie szatą graficzną, ale treść na pewno też bylaby interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak ja lubię takie ksiązki :) Piękne ilustrację, dużo ciekawostek, a przede wszystkim wiedzy, którą można przemycić dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zachęciłaś nas do lektury tej książki 😀

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.