Przejdź do głównej zawartości

Żołędź kreatywnie

Dziś mamy dla Was kolejny pomysł na jesienną pracę plastyczną. Ostatnio Ignacy wykonał żołędzia z myślą o swoim młodszym bracie. Obrazek obecnie zdobi kuchnię Nikosia :-)Do wykonania pracy Ignacy potrzebował:

- tekturowej bary żołędzia od Kargulek,
- liści,
- brązowej tektury falistej,
- nożyczki
- oraz klej na gorąco


Wykonanie pracy jest niezwykle proste. Ignacy rozpoczął od pocięcia liści na niewielkie kwadraty.Następnie przy pomocy kleju na gorąco wykleił ramkę z pociętych liści. 


Trzecim krokiem było przyklejenie bazy tekturowej żołędzia.Teraz pozostało już tylko wykleić żołędzia. Dolną część wypełnił zwiniętymi liśćmi, natomiast górną, zwiniętą tekturą falistą.A oto efekt końcowy :-)
Obrazek znalazł swoje miejsce na kuchni Nikosia ozdabiając ją i dodając jesiennej aury :-) Kargulek-zabawki


Komentarze

  1. Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę świetny pomysł <3 nie słyszałam o takich szablonach, ale już wiem że na pewno się w nie zaopatrzę <3

    OdpowiedzUsuń
  3. Ale super pomysł na pracę plastyczną :) I jaki wzruszający upominek dla brata :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.