Przejdź do głównej zawartości

Wiewióra z zakręconą kitą

Wiewióreczka z zakręconą kitą to nasza kolejna jesienna propozycja pracy plastycznej z wykorzystaniem tekturkowej bazy od Kargulek
Do wykonania pracy plastycznej potrzebujemy:


- farb,
- pomarańczowych drucików kreatywnych,
- siemienia lnianego,
- kleju,
- pędzelka,
- oraz kartki.Rozpoczynamy od pomalowania farbami wiewiórki i żołędzia. Po pomalowaniu żołędzia Ignacy posypał go siemieniem lnianym. Następnie przy użyciu kredki, należy zakręcić druciki kreatywne. Ostatnim etapem jest przyklejenie baz tekturowych do kartki oraz przyklejenie drucików do ogona wiewiórki. 

I jak się Wam podoba taki pomysł na kitę wiewióry?


Kargulek-zabawki

Komentarze

 1. Proste, nadaje się nawet dla maluchów!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna praca! Gratulacje dla artystów! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Grunt to inwencja oraz pomysłowość zastosowana w praktyce ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To musi być relaksujące zajecie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tez często wykorzystujemy druciki kreatywne, zakręcone w taki sposób. Proste i niezbyt czasochłonne, a efekt uroczy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. super pomysł! z Tobą nie można się nudzić ;-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.