Przejdź do głównej zawartości

Wierszyki 2-latka. Grzeczne słówka - Wydawnictwo AMEET

Nikodem uwielbia książki, każdego dnia spędza wiele czasu na ich przeglądaniu. Z coraz większą uwagą też słucha jak mu czytamy :-) Najbardziej lubi różnego rodzaju rymowanki i wierszyki. Ostatnio upodobała sobie książeczkę, która ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa AMEET. Wierszyki 2-latka. Grzeczne słówka to dzieło Joanny Łagodzińskiej i wchodzi w skład serii Disney Maluch. Główną tematyką wierszy są (jak sam tytuł sugeruje) wyrazy grzecznościowe. Mamy tu takie zwroty jak: dzień dobry, proszę, dziękuję, smacznego, przepraszam, powodzenia, gratuluję, na zdrowie oraz dobranoc. W sumie dziewięć wierszyków, które uczą i bawią. Zamysł serii Disney Maluch zakłada, że w każdej pozycji bohaterami są postaci właśnie z bajek Disney'a. I tak w Wierszykach 2-latka znajdziemy między innymi Pluta, Olafa, Chudego, siedmiu krasnoludków, Donalda, Kubusia Puchatka czy Dumbo.  Jeśli chodzi o same wierszyki, to zostały one napisane głównie z myślą o 2-latkach, choć muszę przyznać, że mojemu roczniakowi wyjątkowo się spodobały :-). Są stosunkowo krótkie, dzięki czemu maluszki nie nudzą się podczas słuchania. Są bardzo rytmiczne, przez co łatwe do zapamiętania. I co najważniejsze, niosą wyraźny przekaz i naukę podstawowych zachowań savoir vivre'u .


Wierszyki 2-latka. Grzeczne słówka to bardzo starannie wydana kartonówka, która posłuży najmłodszym na wiele miesięcy. Wpadające w ucho wierszyki na stałe zagoszczą w waszych domach i podpowiedzą najmłodszym kiedy stosować zwrotów grzecznościowych. U nas na ich wykorzystanie w praktyce, jeszcze troszkę musimy poczekać, ale książeczka już teraz sprawia wiele radości Nikosiowi :-)

Polecamy serdecznie!!! 


Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.ameet.pl/Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.