Przejdź do głównej zawartości

Nauka i zabawa - seria książeczek kartonowych dla najmłodszych - Wydawnictwo Egmont

Nikodem bardzo lubi przeglądać książeczki, spędza na tej aktywności wiele czasu. Staram się zapewnić mu ciekawe i jednocześnie edukacyjne pozycje, tak aby połączyć naukę z zabawą. Na przeciw wychodzi nam, jak zawsze, Wydawnictwo Egmont ze swoją serią kartonówek Nauka i zabawa. Są to książeczki, których znani i lubiani bohaterowie kreskówek uczą maluszki kolorów, cyfr, kształtów i przeciwieństw. Tomek i Przyjaciele. Kolory oraz Dzień w którym Heniś poznał... Kolory to dwie pozycje z których maluszki mogą poznać podstawowe kolory. W pierwszej pozycji znajdują się kolorowe ciuchcie z bajki o Tomku. Ta forma poznawania kolorów na pewno przypadnie do gustu wszystkim fanom pociągów. Z kolei druga pozycja, to dziesięć rozkładówek i dziesięć kolorów. Mamy tu napis danego koloru oraz kilka przedmiotów lub postaci, także w danym kolorze. Ta pozycja to także fajna opcja na poszerzanie słownictwa maluszków.

Kot-o-ciaki. Kształty to książeczka z której maluszki mogą poznać podstawowe kształty. Mamy tu między innymi koło, trójkąt, kwadrat czy serce. Każdy kształt przedstawiono po lewej stronie rozkładówki, natomiast po prawej znajdują się przedmioty w danym kształcie. Podobnie jak w wyżej wymienionej pozycji, tak i tu, książeczka sprawdza się także do poszerzania słownictwa dziecka.

Dzień w którym Heniś poznał... Cyfry oraz Kot-o-ciaki. Cyfry to dwie pozycje z których maluszki będą poznawać cyfry. Pierwsza pozycja ma określony schemat, po jednej stronie jest podana cyfra, natomiast po drugiej zaś stronie mamy odpowiednią ilość przedmiotów. Podobna reguła została zachowana w drugiej pozycji. Obie książeczki sprawdzają się także przy poszerzaniu słownictwa. 

Bing. Przeciwieństwa to ostatnia pozycja z serii. Tutaj maluszki poznają podstawowe przeciwieństwa jak ciepły - zimny, głośny - cichy, pusty - pełny, brudny - czysty czy ciepły - zimny. Rysunki są bardzo przyjazne maluszkom i pozwalają w łatwy sposób zidentyfikować nade przeciwieństwa. 

Cała seria to bardzo wartościowe pozycje, z których maluszki będą czerpać radość z przeglądania oraz zdobywania nowej wiedzy. Nikodem bardzo je lubi i często po nie sięga.

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.