Przejdź do głównej zawartości

Granna przedszkolakom!!!

Jeżeli macie w domu przedszkolaka, to ten wpis jest dla Was!!! Dziś pokaże Wam trzy świetne gry z serii Graj ze Smokiem Obibokiem! które zachwycą każdego kilkulatka. Mamy tu prostą mechanikę, bardzo dobrej jakości elementy oraz to na co zwracamy ogromną uwagę, gry nie posiadają żadnych plastikowych elementów, są przyjazne dla środowiska. Wszystkie trzy pozycje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Granna.

Figuraki to gra skierowana do dzieci od 3 do 7 lat. W zabawie może brać udział od 2 do 4 graczy. Zestaw składa się z czterech dwustronnych plansz, zestawu figur (w 6 kolorach i 4 kształtach), dwóch kostek (z kolorami i kształtami) oraz instrukcję. Każdy z graczy otrzymuje planszę, następnie w swojej turze każdy z graczy rzuca obiema kostkami po czym zgodnie z wyrzuconymi symbolami odszukuje daną figurę i układa ją na swojej planszy. Zadaniem uczestników zabawy jest uzupełnienie wszystkich pul figurami. Zwycięzcą zostaje gracz, któremu ta sztuka uda się jako pierwszemu.   


Figury, które są w zestawie, mogą równie dobrze posłużyć do innych zabawy takich jak:

- układanie obrazków z figur,
- kategoryzacji według koloru,
- kategoryzacji według kształtu,
- odwzorowywania wzorów,
- czy budowania sekwencji

Patyczaki to gra skierowana do dzieci od 3 do 6 lat. Grać w nią można w pojedynką lub w dwie osoby. Gra zawiera dwustronne karty ze wzorami oraz zestaw patyczków w czterech kolorach. Wzory na kartach są w dwóch rozmiarach, jedne mają skalę 1:1 w stosunku do patyczków, inne z kolei są mniejsze niż patyczki. Pierwszy rodzaj kart służy do układania na nich patyczków, z kolei karty z mniejszymi i bardziej skomplikowanymi wzorami służą do ich odwzorowywania.  Muffinki to ostatnia propozycja jaką dzisiaj dla Was mamy. To gra skierowana do dzieci od 5 lat. Tutaj w skład zestawu wchodzą pyszne muffinki o różnych smakach (kolorach) oraz dwie kostki z kolorami. Zadaniem gracza, którego jest kolej, jest wykonanie rzutu obydwoma kostkami. Teraz każdy z biorących udział w zabawie stara się jak najszybciej odnaleźć muffinkę której kolory odpowiadają tym które wypadły na kostkach. Zwycięzcą zostaje gracz, który zbierze najwięcej muffinek.  


Gry z serii to idealne pozycje dla dzieci, które rozpoczynają swoją z planszówkami jak i tych, które pierwsze rozgrywki mają już za sobą. Zasady są proste, więc każdy przedszkolak poradzi sobie z nimi. Do tego podczas zabawy dzieci mogą ćwiczyć wiele kluczowych umiejętności takich jak: zdolności manualne, koordynację ręka - oko, pamięć, spostrzegawczość, czy koncentrację i skupienie uwagi. Mało tego, gry są EKO i nie zawierają plastikowych elementów. To idealnie pozycje na prezent świąteczny dla przedszkolaka!!!

Polecamy serdecznie!!! 


Całą serię znajdziecie TUTAJ

GrannaKomentarze

 1. Granna produkuje świetne gry! Jeszcze nie widziałam kiepskiej od nich.

  OdpowiedzUsuń
 2. Figuraki bardzo fajne ale mysle ze tak 3-4 lata max.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gry faktycznie wydają się wręcz idealne dla przedszkolaków, chyba mojemu również je sprawię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już mam studenta, ale pamiętam z jego dzieciństwa że oferta tej firmy była rewelacyjna. I widzę że nadal jest.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.