Przejdź do głównej zawartości

Dixit od REBEL

Jeżeli macie w domu miłośnika gier bez prądu (i nie posiadać jeszcze tej gry!!!) to koniecznie sięgnijcie po nią. Mowa oczywiście o grze Dixit, która stanowi swoisty już klasyk. Sama nie mogę pojąc, dlaczego dopiero teraz pojawiła się w naszym domu, gdyż od pierwszej rozgrywki stała się ulubieńcem naszej rodziny. Jest to pozycje, która na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa REBEL.


W pudełku znajdziecie:

- planszę z torem punktacji (wewnątrz pudełka),
- 84 karty,
- 36 żetonów do głosowania w 6 kolorach (ponumerowanych od 1 do 6),
- 6 drewnianych królików,- oraz instrukcję.


Przed rozpoczęciem gry każdy z graczy otrzymuje króliczka w wybranym kolorze. Potasowane karty należy rozdać graczom (po 6 sztuk każdemu), natomiast pozostałe tworzą stos z którego będą karty dobierane. W zależności od ilości zawodników rozdajemy każdemu z nich 4,5 lub 6 żetonów. 


W każdej z rund jeden z graczy zostaje tzw. narratorem. Jego zadaniem jest wybranie jednej z posiadanych kart i wypowiedzenie na głos skojarzenia z nią. Oczywiście karta nie jest pokazywana pozostałym graczom. Teraz zadaniem pozostałych graczy jest wybranie jednej z posiadanych kart, tej która najbardziej skojarzyła im się ze słowami narratora. Teraz zadaniem narratora jest zebranie kart wszystkich graczy, potasowanie ich i rozłożenie przed wszystkimi graczami. Teraz następuje głosowanie za pomocą żetonów. Zadaniem zawodników jest wytypowanie karty narratora. 

Jeżeli wszyscy gracze wskazali kartę narratora poprawnie. lub nie została wskazana przez nikogo, wtedy narrator nie otrzymuje żadnych punktów a pozostali zawodnicy otrzymują po 2 punkty. Gracz który poprawnie wskaże kartę narratora otrzymuje 3 punktu (narrator także). Po jednym punkcie otrzymuje także każdy z graczy na którego inni zagłosowali.  

Na koniec rundy, każdy z graczy przesuwa swojego króliczka o tyle pól ile zdobył punktów. Gra kończy się w chwili, gdy których z zawodników dobierze ostatnia kartę, zwycięzcą zostaje osoba z największą liczbą punktów.Dixit do gra skierowana do dzieci od 8 roku życia. Grać w nią może od 3 do 6 zawodników a średni czas rozgrywki to około 30 minut. Gra sprawdza się świetnie przy większej ilości graczy. U nas okazała się hitem tej jesieni i sięgamy po nią niemalże każdego wieczoru. Jeżeli szukacie pomysłu na ciekawy prezent dla miłośnika gier, to polecamy ten tytuł, na pewno się sprawdzi.


Grę znajdziecie TUTAJ

https://www.rebel.pl/

Komentarze

 1. Kolejna fascynująca gra dla dzieci, dobrze, że jest teraz taki wybór bo zawsze można coś wybrać np: na mikołajki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie się prezentuje, a skoro wy polubiliście, to myślę , że wiele osób polubi...

  OdpowiedzUsuń
 3. Grałam już jakiś czas temu, całkiem przyjemna gra :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W sam raz na chłodne , niedzielne wieczory :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja lubię tradycyjne gry planszowe, im więcej kart, żetonów i kostek w grze tym trudniej mi ja ogarnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyczna gra! Może być świetnym prezentem mikołajkowym. A Mikołaj już nie długo :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.