Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#42 - pływające rybki

Dzisiaj mamy dla Was kolejny pomysł na zabawę sensoryczną "pływające rybki", którą przygotujecie w dwie minuty. Do przygotowania zabawy potrzebujemy:

- woreczka strunowego,
- żelu do włosów w niebieskim kolorze (ewentualnie bezbarwny zafarbować na niebiesko),
- kilku patyczków kreatywnych,
- taśmy klejącej,
- nożyczek,
- deski (opcjonalnie).


Wystarczy jedynie wykonać kilka rybek z drucików kreatywnych, włożyć je do woreczka i dodać żelu. Całość starannie zamykamy i zaklejamy taśmą klejącą. Można przykleić woreczek do szyby okna lub drzwi. U nas najlepiej do takich zabaw sprawdza się przyklejenie woreczka do deski (ze wszystkich czterech stron) i zabawa gotowa.
PAMIĘTAJCIE!!!

Aby zawsze być przy dziecku podczas takiej zabawy ponieważ dosyć łatwo przerwać woreczek i żel może dostać się do rączek maluszka. Po przerwanie woreczka należy natychmiast zakończyć zabawę!!!


Poniżej zdjęcia Nikosia wykonane podczas zabawy z pływającymi rybkami :-)Zapraszamy do wspólnej zabawy :-)

Komentarze

  1. Zapraszam do projektu "Matematyka na święta" :-)
    https://bajdocja.blogspot.com/2019/11/matematyka-na-swieta-5-zaproszenie.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.