Przejdź do głównej zawartości

Tramwaj Eliasza - Wydawnictwo Święty Wojciech

Dziś chciałabym Wam przybliżyć nieco książkę Weroniki Kurosz pod tytułem Tramwaj Eliasza. Ta bez wątpienia bardzo ciekawa i pouczająca historia skłania do refleksji nad czasami w jakich przyszło nam żyć. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech.  Głównymi bohaterami są Emilka, Wojtek i Lucjan. Dzieci uwielbiają spędzać razem czas. Gdy pewnego dnia drzwi do mieszkania ich sąsiada są otwarte, nasi bohaterowie postanawiają sprawdzić co się za nimi kryje. Od dawna intrygował ich pan w dość oryginalnych ubraniach z brodą dużym uśmiechem na twarzy. Po wejściu do mieszkania dzieci znajdują tajemniczą skrzynkę zamkniętą na klucz. Gdy pojawia się Gandalf (wspomniany mężczyzna) zamiast się złościć na nieproszonych gość, ma do nich dość nietypową prośbę. Prosi ich o przyprowadzenie mu trzech osób:

- chłopaka uzależnionego od gier,
- kobietę lubiącą chodzić do wróżki,
- oraz naukowca nie wierzącego w Boga.Co ma oznaczać to nietypowa prośba? Czy dzieci podejmą się tego dość trudnego wyzwania? Co się stanie ze skrzynią? Oraz najważniejsze pytanie, co takiego znajduje się w tej tajemniczej skrzyni? O tym wszystkim przekonajcie się sami czytając tą wartościową publikację
Polecam serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

https://www.swietywojciech.pl/

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.