Przejdź do głównej zawartości

Tola w przedszkolu - Wydawnictwo Zielona Sowa

Moi chłopcy bardzo lubią serię książek o sympatycznej i rezolutnej przedszkolance o imieniu Tola. Tej jesieni Wydawnictwo Zielona Sowa wydało kolejny tom serii pod tytułem Tola w przedszkolu. Mimo, iż okładka może sugerować, że mamy tu typową pozycję o jesieni, to zapewniam Was, że poruszane w niej tematy są znacznie szersze. 

Przygody dziewczynka rozpoczynają się pierwszego września powrotem Toli do przedszkola. Dziewczynka cieszy się ze spotkania z Panią oraz innymi przedszkolakami. Niestety pewnego dnia dziewczynka przeżywa ciężkie chwile gdyż jej mama spóźnia się i nie odebrała jej na czas. Inny rozdział opisuje chorobę dziewczynki, która bardzo źle się czuje i ma gorączkę. W książeczce czytamy także o wycieczce przedszkolaków do warzywniaka jak również o higienie jamy ustnej. 

Całość składa się z sześciu rozdziałów, które zostały przepięknie zilustrowane. Kochamy te rysunki, zastosowane barwy i prawdziwość, która z nich bije.

Tola w przedszkolu to książka idealna na jesienno - zimowe wieczory. Nas przygody głównej bohaterki zawsze ciekawią i z niecierpliwością czekamy na kolejne. Mamy ogromną nadzieję, że seria będzie się w szybkim tempie rozrastała, gdyż jest niezwykle wartościowa.

Polecamy serdecznie!!!    


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.