Przejdź do głównej zawartości

Sto porad dla kłamczuchów - Wydawnictwo Zakamarki

Sto porad dla kłamczuchów to druga (po Stu poradach dla nieśmiałych) książka, której autorką jest Eva Susso. Autorem ilustracji jest Benjamin Chaud, którego znamy choćby z cudownych ilustracji do książek o przygodach Pomelo. Bohaterem serii jest Rolf, mieszkający w centrum Paryża, zamożny młodzieniec. Seria wydawana jest przez Wydawnictwo Zakamarki. Rolf z natury jest bardzo nieśmiałym chłopcem. Ma trudności w życiu codziennym i szkole. Jednak postanawia coś zmienić w swoim życiu i zaczyna posuwać się do kłamstw. Wszak nie każde kłamstwo jest niewłaściwe. Są przecież kłamstwa w słusznej sprawie (tzw. białe) czy blef, który jego babcia stosuje podczas gry w pokera. Gdy nasz bohater chce zdobyć względy dziewczyny "najpiękniejszej na całej planecie", również posuwa się do kłamstwa...Z dnia na dzień Rolf posuwa się do kolejnych kłamstw. Swoim rodzicom mówi, że był w operze (choć nigdy tam nie poszedł), postanawia także powiedzieć ojcu Ofelli, że wygrał szkolny konkurs literacki. Jednak pewnego dnia musi stawić czoła wszystkim kłamstwom, które się nawarstwiały przez długi czas. Jak nasz bohater wybrnie z tej opresji? Czy zdobędzie względy Ofelli? I czy porzuci życie w kłamstwie? Przekonajcie się sięgając po tą lekturę.

Sto porad dla kłamczuchów to zabawna, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, która momentami bawi a chwilami dostarcza dreszczyk emocji. Na uwagę zasługują także ilustracje, które wiernie oddają treść i idealnie współgrają tworząc spójną całość. Dla nas to była jedna z ciekawszych lektur tej jesieni :-)


Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zakamarki

Komentarze

  1. To może być świetna książka, która pokaże dzieciakom, dlaczego nie powinno się kłamać

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.