Przejdź do głównej zawartości

Presja rówieśników. Poradnik, jak żyć w zgodzie ze sobą - Wydawnictwo Promic

Pomocne Elfy to seria która jeszcze nigdy nas nie zawiodła, powiem więcej, każdy kolejny tytuł zaskakuje nas i to w bardzo pozytywny sposób. Nie inaczej była z najnowszą pozycją z serii pod tytułem Presja rówieśników. Poradnik, jak żyć w zgodzie ze sobą. Ta jakże wartościowa i bardzo ładnie zilustrowana książeczka wydana została przez Wydawnictwo Promic. 
Każdy z nas bez względu na wiek, odczuwa potrzebę bycia akceptowanym przez innych. I nie ma w tym nic złego, miło wiedzieć, ze jesteśmy osobami lubianymi. Jednak czasami zdarza się, że dzieci (jak i dorośli) odczuwają zbyt dużą presję bycia lubianym za wszelką cenę. Takie sytuacje mogą prowadzić do skrajnie nieprzyjemnych sytuacji, dlatego watro rozmawiać z dziećmi i tłumaczyć im, że nie muszą nikomu niczego udowadniać. I o tym taż traktuje prezentowana przez nas dzisiaj książeczka.   W kilkunastu króciutkich rozdziałach przeczytamy między innymi o tym kim są rówieśnicy, czym jest presja i jakie są jej rodzaje. Dowiadujemy się także, że nie każda presja jest zła oraz jak się przygotować na jej odparcie. Autor podejmuje także temat samopoczucia, oraz mówi o tym, że każdy aby czuć się dobrze we własnym ciele, musi o siebie dbać i akceptować takim jakim jest. Jest tu także mowa o tym gdzie szukać wsparcia w sytuacji gdy nie radzimy sobie sami i presją rówieśników.  Ta niewielkich rozmiarów książeczka to bardzo mądry i wartościowy poradnik, z którym powinno zapoznać się każde dziecko. To nasze must have w domowej biblioteczce.


Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo PROMIC

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.