Przejdź do głównej zawartości

Pierwsze słowa - seria książeczek kartonowych z ruchomymi elementami - Wydawnictwo Egmont

Pierwsze słowa to seria książeczek kartonowych z ruchomymi elementami, która wchodzi w skład cyklu Akademia Mądrego Dziecka. Obecnie mamy na rynku dziewięć pozycji. My przybliżymy Wam dzisiaj pięć z nich. Książeczki ukazują się na rynku nakładem Wydawnictwa Egmont i są idealne do wspólnego czytania i oglądania przez dzieci i rodziców.W nocy to pozycja poświęcona tematyce związanej z nocą. Znajdziemy tu atrybuty nocy takie jak gwiazda czy księżyc. Maluszek pozna zwierzęta, które w dzień śpią a nocą wychodzą z ukrycia. jest tu także latarnia morska czy świeca oraz rzeczy kojarzące się z nocą i snem. Z ruchomych elementów maluszki odkryją spadającą gwiazdę, ruchome oczka sowy, będą mogli także odsłonić zasłony :-) Całość została nie zilustrowana, dzięki czemu przyciąga uwagę najmłodszych. 


Moje ciało to pozycja z której maluszki będą mogli poznać części ciała, emocje jakie towarzyszą każdemu z nas czy choćby codzienne czynności takie jak jedzenie, spanie czy chodzenie. Na końcu zamieszczono także ilustracje z kilkoma wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi. Jest tu także sporo ruchomych elementów, które pozwolą dziecku lepiej poznać własne ciało i to jak może się zachowywać.Strażacy to pozycja która jest prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat samych strażaków jak i ich pracy. Mamy tu cały mundur strażaka, remizę czy pojazdy wykorzystywane podczas akcji gaśniczych. Dzieci poruszając ruchomymi elementami mogą gasić pożar, czy wyjechać wozem strażacki z remizy. To obecnie ulubiona pozycja Nikodema.

W lesie to książeczka opisująca i obrazująca to co możemy spotkać w lesie. Mamy tu nie tylko zwierzęta takie jak sarenka, dzik, jeż czy wiewiórka ale także gniazdo ptaków, grzyby, drzewa, kwiaty czy kamienie. Poruszając ruchomymi elementami dzieci odkryją jakie zwierzę kryje się za krzakiem, co ukryło się pod stertą liści czy odnajdą sowę ukrytą w dziupli. To idealna pozycja do poszerzania słownictwa maluszków. 


Młode zwierzęta to także książeczka poświęcona zwierzętom. Tym razem maluszek poznaje nazwy młodych zwierząt takich jak szczeniak, kaczuszka, jagnię, cielę, lwiątko foczka czy pingwinek. Dzieci przeglądając kolejne strony poznają świat zwierząt i nabywają nowe umiejętności. Gdy poruszą ruchomym elementem odkryją jakie zwierzątko się ukryło za swoją mamą.

Pierwsze słowa to znakomita seria książeczek dla najmłodszych, które nie tylko bawią ale także poszerzają słownictwo, pozwalają lepiej poznać i zrozumieć otaczający je świat z dzięki ruchomym elementom, ćwiczą swoje sprawności manualne. Nikodem bardzo lubi nimi manipulować i przeglądać obrazki.

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

  1. Świetne! Miałam dla synka kilka podobnych książeczek z ruchomymi elementami i były prawdziwym hitem. Z reszta do tej pory chętnie się nimi bawi, mimo że teoretycznie już z nich wyrósł ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.