Przejdź do głównej zawartości

Niezwykła planeta - Woda i Wiatr - Wydawnictwo Zielona Sowa

Wydawnictwo Zielona Sowa wydaje bardzo ciekawą serię dla małych odkrywców ciekawych świata. Niezwykła planeta to obecnie pięć tytułów. Po Drzewach, Pszczołach i Ptakach, tej jesieni ukazały się Woda i Wiatr.  Obie pozycje są dziełem duetu Isabel Thomas i Pau Morgan. 

Wiatr to pozycja w całości poświęcona temu zjawiskowi. Całość została podzielona na cztery rozdziały: 

- Wiatr i pogoda,
- Siła wiatru,
- Wiatr i natura,
- oraz Wietrzny świat. 

Na ponad 60 stronach czytelnik dowiaduje się między innymi dlaczego wieje wiatr, jaką ma siłę, czym jest temperatura, do czego ludzie wykorzystują wiatr, oraz jak przyroda uzależniona jest od wiatru. Książka to nie tylko spora dawka wiedzy przekazana w prosty i zrozumiały sposób. Znajdziemy tu także wiele pomysłów na ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem wiatru jak na przykład wirujące węże, rękaw powietrzny, wiatrowskaz czy wiatraczek. Znajdziemy tu także pomysł na zrobienie szybowca czy mierzenie prędkości wiatru. Książka zawiera także wiele kolorowych ilustracji, które obrazują opisywane zjawisko lub pokazują krok po kroku jak wykonać daną zabawę lub doświadczenie. Na końcu zamieszczono szablony, słowniczek oraz indeks. Całość zamknięto w niewielkim formacie książki ze skrzydełkami. 

Woda to pozycja w całości poświęcona temu zagadnieniu. Całość została podzielona na pięć rozdziałów:


- Co to jest woda?
- Woda i pogoda,
- Wodny świat,
- Woda i natura,
- Woda i nasza planeta. 


Na ponad 60 stronach czytam o podwodnym świecie, poznajemy proces obiegu wody w przyrodzie czy dowiadujemy się o konieczności oszczędzania wody. Przedstawiono także wykorzystanie wody przez rośliny, zwierzęta oraz człowieka. W niezwykle przystępny sposób wyjaśniono czym jest erozja i jak powstaje. Na koniec omówiono występowanie wody na innych planetach.
Podobnie jak w powyższej pozycji, tak i tu znajdziemy wiele pomysłów na eksperymenty i kreatywne zabawy. Poznajemy sposób na wykonanie góry lodowej, chmury w słoiku, deszczomierza czy filtr do wody.  

Niezwykła planeta to bardzo wartościowe publikacje, które zainteresują każde dziecko. Kolorowe, przystępne i z ogromem kreatywnych zabaw sprawdzą się także w przedszkolu czy szkole. U nas bardzo nam się spodobały i wykorzystujemy kolejno znajdujące się w nich propozycje zabaw. 


Polecamy serdecznie!!!Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.