Przejdź do głównej zawartości

Niezwykła peleryna i inne opowieści - Wydawnictwo Promic

 Piękne i wartościowe książki to coś co w naszym domu bardzo sobie cenimy. Moi chłopcy lubi a słuchać opowieści o szacunku do innych, poczuciu własnej wartości czy bezgranicznej miłości matki do dzieci. Te wartości oraz wiele innych znalazło się w najnowszej książce Ewy Monastyrskiej pod tytułem Niezwykła peleryna i inne opowieści. Ta ciepła i pełna dobroci książeczka zachwyca swym przekazem oraz cudną szatą graficzną. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Promic.   
Każdy kto zajrzy do środka książeczki znajdzie tam piętnaście niezwykle pięknych mądrych i pouczających historyjek. Dzieci na podstawie usłyszanych opowieści, będą mogli porozmawiać z rodzicami o tym co w życiu jest najważniejsze, czy warto dążyć do osiągnięcia postawionych sobie celów pomimo, iż inni nie wierzą w nasze powodzenie, czy wygląd zewnętrzy ma wpływ na to jacy jesteśmy w głębi serca czy choćby o sensie i głębi samego Bożego Narodzenia. Bohaterowie książki to zarówno dzieci jak i zwierzęta, ich historie są bardzo prawdziwe, więc młodemu czytelnikowi łatwo jest się z nimi identyfikować. Całości dopełniają piękne, pastelowe ilustracje, które zachwycą każdego. 
Niezwykła peleryna i inne opowieści to historie które bardzo nas poruszyły i zainicjowały wiele rozmów o ważnych i potrzebnych sprawach. Ignacy zadawał pytania na podstawie usłyszanych opowieści i sam przyznał, że skłoniły go do kilku "ważnych dla niego przemyśleń". Uważamy, że to jedna z tych pozycji, która powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

http://wydawnictwo.pl/


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.