Przejdź do głównej zawartości

Miko, smok i dziewczynka - Wydawnictwo Bis

Dziś chciałam Wam napisać o książce, która zabiera czytelnika do pięknego świata wyobraźni. Miko, smok i dziewczynka to historia, która opisuje pojawienie się nowego członka w rodzinie oraz obrazuje jak ciężkie bywa zaakceptowanie przez starsze rodzeństwo nowej sytuacji. Magdalena Kiermaszek w bardzo umiejętny sposób ukazuje sytuacje z którymi łatwo jest się identyfikować, zarówno młodemu słuchaczowi jak i dorosłym. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Bis.Głównym bohaterem książki jest kilkuletni chłopiec o imieniu Miko. W chwili jego narodzi przepowiedziano, że pewnego dnia pokona swojego największego wroga bez użycia jakiejkolwiek broni. Gdy w życiu rodziny pojawia się mała siostrzyczka, chłopiec zaczyna czuć zazdrość o uwagę jaką rodzice poświęcają maleństwu. Miko postanawia uciec w świat wyobraźni. Od tego momentu towarzyszy mu smok Błyskin. Stają się nierozłączni. Gdy chłopcu jest ciężka, jego przyjaciel postanawia mu pomóc. Smok proponuje, że sprawi iż Emi zniknie z ich życia, jeżeli tylko Miko wypełni trzy magiczne zadania. Czy chłopiec podejmie wyzwanie? A może nie przyjmie propozycji smoka? Jak zakończy się ta historia? Przekonajcie się sami.
Książka obok wciągającej fabuły, charakteryzuje się również bardzo tajemniczymi ilustracjami. Ich mistyczność zachwyca i dodaje dreszczyku emocji. Ich autorką jest Dorota Rewerenda - Młynarczyk.Miko, smok i dziewczynka, to lektura obowiązkowa w każdej rodzinie w której ma się pojawić młodsze rodzeństwo. Książka pozwoli przygotować dzieci na zmiany i pokaże, że awans na "starsze rodzeństwo" to wspaniała życiowa przygoda.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BIS

Komentarze

 1. Bardzo podoba mi się opracowanie graficzne tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podobają mi się ilustracje, na które zwracasz uwagę . Książka w sam raz na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie klimatyczne ilustracje! Są przepiękne, takie "dorosłe" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie właśnie powinny być tłumaczenia dzieciom waznych spraw: pełne zrozumienia ich postrzegania, ładne i z kroplą tajemniczości...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.