Przejdź do głównej zawartości

Gra Obłoczki od Foxgames

Obłoczki to kolejna gra od Foxgames, która zagościła na stałe w naszym domu. Zabawa może odbywać się w dwóch wariantach: kooperacyjnym oraz w trybie rywalizacji. Gra pomimo prostej dość prostych zasadach, wymaga od graczy dużego skupienia, bystrego oka oraz szybkości. W rozgrywce może brać udział od 2 do 5 osób od ok 4 roku życia. Czas gry to około 15 minut. W pudełku znajdziemy:

- 30 kafelków,
- 15 dwustronnych kart,
- oraz instrukcja.

TRYB WSPÓŁPRACY

W tym wariancie gry wszyscy gracze starają się wspólnie osiągnąć stawiany cel, a jest nim ułożenie wszystkich obrazków z 30 rozrzuconych kafelków w czasie nie dłuższym niż dwie minuty. Na stole rozkładamy wszystkie kafelki obrazkami do góry. Jeden z graczy uruchamia czasomierz po czym wszyscy biorący udział w zabawie starają się ułożyć wszystkie obrazki. Jeżeli graczom uda się ta sztuka w wyznaczonym czasie, są zwycięzcami, jeżeli nie, mogą podjąć kolejną próbę :-). Ta wersja sprawdza się świetnie podczas wieczornych zabawa.TRYB RYWALIZACJI

W tej wersji każdy z graczy sam stara się osiągnąć stawiany cel, a jest nim zebranie jak najwięcej kart z obrazkami. Przed rozpoczęciem gry należy rozsypać (przypadkowo) kafelki oraz ułożyć na stosie karty z obrazkami. Pierwszym etapem gry jest odsłonięcie przez jednego z graczy pierwszej z góry karty. Po tej czynności każdy z biorących udział w grze stara się jak najszybciej odnaleźć elementy, które utworzą taki sam obrazek jak na karcie. Gracz, któremu uda się je odnaleźć i prawidłowo ułożyć obłoczek, zdobywa odsłoniętą kartę. Gra toczy się do momentu aż wszystkie karty zostaną ułożone. Ta osoba, która zebrała najwięcej kart zostaje zwycięzcą.

Obłoczki to bardzo przyjemna i z prostą mechaniką gra. Dodatkowym plusem są dwa warianty gry oraz bardzo dobra jakość wykonania wszystkich elementów. Ja osobiście doceniam także brak plastikowych elementów, co sprzyja środowisku :-) U nas gra spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Polecamy!!!

  


Grę znajdziecie TUTAJ

FOXGAMES

Komentarze

  1. Hmm... Na prezent bym się ew. zastanowiła, tylko nie wiem, czy się dzieciakom spodoba...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.