Przejdź do głównej zawartości

Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej - Wydawnictwo Święty Wojciech

Eliza Piotrowska to jedna z naszych ulubionych autorek, która pisze niesamowite biografie sławnych ludzi skierowane do dzieci. To dzięki niej Ignacy poznał historię Wojtka, żołnierza bez munduru. Na duże uznanie zasługuje także seria Święci uśmiechnięci, która z niezwykłym humorem przybliża sylwetki wielu znakomitych postaci. Dziś chciałabym zaprezentować Wam kolejną niezwykle interesującą książkę, która opisuje życie doktor Wandy Błenskiej, misjonarki, która całe swoje dorosłe życie poświęciła aby pomagać chorym i potrzebującym w Afryce. Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej to niezwykła historia, którą powinno poznać każde dziecko. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Święty WojciechMuszę przyznać, że osobiście nigdy nie słyszałam o Pani Wandzie Błeńskiej, nad czym niezmiernie ubolewam. Była to osoba niezwykła, która swoje życie poświęciła innym. Jestem przekonana, że dzięki tej książce, wiele osób dowie się o tym jak wspaniałą osobą była Dokta i postać ta stanie się inspiracją dla wielu młodych ludzi. 
O tym jak Pani Wanda pomagała w Ugandzie dowiadujemy się z opowieści ośmioletniej Taitiki. Mała narratorka opowiada o tym jak Dokta pomogła jej i jej rodzinie, o tym jakie miała dobre serce dla każdej żywej istoty (przygarniała zwierzęta) oraz o tym jak wyglądało ich codzienne życie. Pani Wanda obok pomocy innym wiodła także bardzo interesujące i aktywne życie. Jeździła na motorze, wspinała się na najwyższe szczyty gór oraz uczyła się afrykańskich języków.Książka to przede  wszystkim niesamowita opowieść o dobrym człowieku. Jednak obok tekstu (który jak zawsze w przypadku książek Pani Elizy jest fenomenalny) mamy tu także bardzo urocze ilustracje. Ich autorką jest również Pani Eliza. Całość wspaniale ze sobą współgra i tworzy spójną całość. 
Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej to niezwykle inspirująca i skłaniająca do refleksji książka. To także niezwykła lekcja dla każdego z nas, bez względu na wiek. Dzieci poznają postać z której będą mogli brać przykład a dorośli spojrzą na własne życie z nieco innej perspektywy. 

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

https://www.swietywojciech.pl/

Komentarze

  1. Ja również o pani Wandzie nie słyszałam, ale czytając tą recenzję warto pogłębić wiedzę na jej temat...

    Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.