Przejdź do głównej zawartości

Disney Maluch. Elementarz przyrodniczy - Wydawnictwo AMEET

Nikodem z dnia na dzień coraz bardziej interesuje się książkami. Lubi je przeglądać i wskazywać obrazki aby mu je nazywać. Z tego też powodu jego domowa biblioteczka stale się powiększa. Ostatnio jego serce skradł Elementarz przyrodniczy, który wchodzi w skład serii Disney Maluch. Książeczka została wydana z najwyższą starannością przez Wydawnictwo AMEET. Disney Maluch. Elementarz przyrodniczy to książeczka która zachwyca od pierwszej strony. Maluchy mogą udać się w niezwykłą podróż po świecie przyrody. Całość została podzielona na cztery rozdziały tematyczne: rośliny, zwierzęta, pogada oraz już wiem. Dzieci poznają owady latające na łąkami, zwierzęta zamieszkujące głębie mórz i oceanów oraz te zamieszkujące lasy jak choćby zająca, wiewiórkę czy jeża. Temat roślin został ujęty pod kątem owoców i warzyw. Maluszki poznają owoce rosnące na drzewach oraz na krzewach. Jest także informacja o warzywach rosnących w ziemi, podzielono je na te rosnące nad i pod ziemią. Nie zapomniano także o kwiatach oraz przedstawiono zmiany jakie zachodzą na drzewach podczas zmieniających się pór roku.   W rozdziałach poświęconych pogodzie znajdziemy między innymi uroczy wierszyk o pogodzie, tęczę i sposób jej powstawania. Wyjaśniono także (za pomocą wierszyków) czym jest dzień i noc. Po lekturze rodzice wraz ze swoimi pociechami, mogą sprawdzić ile zapamiętały z lektury.  


Disney Maluch. Elementarz przyrodniczy to książeczka skierowana do dzieci od 3 roku życia, jednak u nas sprawdziła się już u roczniaka. Dzięki kolorowym ilustracjom i rytmicznym wierszykom, Nikodem bardzo lubi jej słuchać a na przeglądaniu potrafi spędzić pół godziny :-)

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.ameet.pl/

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.