Przejdź do głównej zawartości

Czym zając malucha#41 - Halloween'owa zupa z oczami

Dziś mamy dal Was kolejną zabawę nawiązującą do Halloween. Tym razem Nikodem spędził ponad pół godziny na zabawie z zupą :-). Zabawa niezwykle prosta i szybka w przygotowaniu. Wystarczy do naczynia wlać wodę (może być zimna lub letnia). Następnie dodajemy fioletowy barwnik i wkładamy oczka. U nas były to żelki, ale sprawdzą się także ruchome oczka. Ja do zabawy przygotowałam Nikosiowi sitko, jednak w trakcie zabawy dałam mu również dużą łyżkę. Taka zabawa to moc doznań sensorycznych jak również ćwiczenia sprawności manualnych. Nikodem nauczył się łowić sitkiem i nabierać oczka łyżką :-) Ponadto ćwiczył precyzję ruchów ręki, koordynację ręka - oko czy cierpliwość :-)

Poniżej jak zawsze zdjęcia z zabawy :-)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.