Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#36 - dopasowywanie liści

Od kilku miesięcy ma blogu pojawiają się wpisy w dwóch seriach. Pierwsza z nich to SENSORYKA DLA SMYKA, natomiast druga to MOTORYKA DLA SMYKA. Dziś pierwszy wpis z nowej serii LOGIKA DLA SMYKA. W tej serii będziemy prezentować zabawy rozwijające logiczne myślenie u dzieci od 1 do 3 roku życia. Mamy nadzieję, że podobnie jak dwie wcześniejsze serie, tak i ta się Wam spodoba :-)

Pierwszą zabawę jaką prezentujemy, to dopasowywanie liści. Wystarczy podczas spaceru zebrać kilka par liści i zabawa gotowa. Dla maluszków postarajcie się aby listki różniły się od siebie wielkością i barwą. Dla starszych możecie zaproponować dopasowywanie zbliżonych wyglądem liści :-) 

Poniżej Nikodem (1 rok i 16 dni) podczas dopasowywania liści :-) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.