Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#28 - sensoryczny woreczek z jarzębiną

Dziś chcemy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną idealnie wpisującą się w temat jesieni. Pomysł na zabawę pojawił się spontanicznie podczas spaceru :-). Po powrocie od razu wzięłam się za przygotowanie sensorycznego woreczka.

Zabawa bardzo spodobała się Nikosiowi :-)

Do przygotowania zabawy potrzebujemy:

- jazrębiny,
- woreczka strunowego,
- oliwki dla niemowląt,
- taśmę klejącą,
- nożyczki,
- deskę (opcjonalnie). 


Pierwszym krokiem jest wsypanie do woreczka jarzębiny.


Następnie wlewamy oliwkę dla niemowląt.Kolejnym krokiem jest zamknięcie woreczka i jego dokładne zaklejenie taśmą klejącą.


Na koniec przykleiłam woreczek do deski do krojenia, ale możecie przykleić go także do stołu czy podłogi.


UWAGA!!!

Podczas zabawy woreczek może się przerwać i płyn znajdujący się w nim wycieknie. Dlatego ZAWSZE bądźcie podczas zabawy przy dziecku i pilnujcie!!! 

Miłej zabawy :-)

Komentarze

  1. Moja córka była oporna na wszelkie tego typu gadżety :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł:) Widzę, że zabawa się spodobała:) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.