Przejdź do głównej zawartości

Bezpieczne dziecko - seria książeczek harmonijkowych dla dzieci - Wydawnictwo AWM

Bezpieczeństwo moich dzieci, to coś co zawsze było, jest i będzie moim priorytetem. Częste rozmowy o tym jak bezpiecznie zachowywać się na podczas wyjścia na zakupy, w drodze do szkoły czy podczas zabawy w domu, to nasza codzienność. O ile Ignacy zna dobrze te zasady, o tyle Nikodem dopiero zaczyna je powoli poznawać. Jako roczny brzdąc, chce wszędzie wejść, wszystkiego dotknąć...nie zawsze jest to bezpieczne. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że uczy się i z czasem nabędzie bezpieczne nawyki, jednak na razie jesteśmy na etapie tłumaczenia i pokazywania poprawnych wzorców zachowań. Bardzo pomocna tutaj okazała się seria książeczek Bezpieczne dziecko. Publikacje mają formę kartonowej harmonijki, więc idealnie sprawdzają się dla Nikodema, który uwielbia je przeglądać, a ja wykorzystuje to do opisywania mu ilustracji i pokazywania jak powinien się zachowywać aby nie groziło mu żadne niebezpieczeństwo. Seria ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa AWM.
   Bezpieczne dziecko. W domu to książeczka z której maluchy dowiadują się jak prawidłowo zachowywać się w domu aby nic się nikomu nie stało. Dzieci dowiadują się między innymi, że nie wolno otwierać drzwi osobom obcym, nie wolno brać środków chemicznych, jak się zachować w czasie pożaru czy jako korzystać z urządzeń elektrycznych. Mamy tu także podstawowe numery alarmowe oraz ostrzeżenie przed dostępnością leków dla dzieci. Całość została przedstawiona bardzo obrazowo, co bez wątpienia trafia do małego odbiorcy. Bezpieczne dziecko. W przedszkolu to książeczka z której dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie zachowywać się w przedszkolu. Mamy tu zasady bezpiecznej zabawy (w tym zakaz biegania oraz wspólna zabawa) oraz jak się zachować i do kogo udać w razie jakiegoś urazu. Jest też instrukcja dotycząca ewakuacji, która jest niezwykle istotna oraz najważniejsze numery alarmowe. Bezpieczne dziecko. na wakacjach to instrukcja prawidłowego zachowania podczas wakacji w różnych miejscach. Maluchy dowiedzą że przebywając nad wodą, można kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych, jak się zachować podczas leśnych wędrówek czy jak się dobrze przygotować do wyjścia w góry. Wspomniano także o bezpiecznej zabawie oraz ochronie przed promieniami słonecznymi. Podobnie jak w wyżej opisanych książeczkach, tak i w tej mamy podane numery alarmowe.Bezpieczne dziecko. Na drodze to książeczka która z jednej strony ma grę planszową. Druga zaś strona informuje młodych odbiorców miedzy innymi o konieczności noszenia odblasków, prawidłowym przechodzeniu przez przejścia dla pieszych oraz o tym aby jeżdżąc rowerem, korzystać ze ścieżek do tego przeznaczonych. Znalazły się tu także numery alarmowe pogotowia ratunkowego, policji oraz straży pożarnej.
Bezpieczne dziecko, to bardzo starannie wydana seria książeczek dla najmłodszych. Jej tematyka wyróżnia ją i sprawia, że jest niezwykle wartościową. Kolejnym jej plusem są barwne ilustracje, które przykuwają uwagę dzieci. Wspólna zabawa z książeczkami to idealna okazja do tego aby uczyć nasze pociechy bezpiecznych zachowań i nawyków. U nas Nikodem słucha moich opowieści nawiązujących do ilustracji z dużym zainteresowanie. To jedna z tych serii, które powinny się znaleźć w każdej dziecięcej biblioteczce.

Polecamy serdecznie!!! 


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo AWMKomentarze

  1. Wartościowa seria książek. Grafika cudna i forma też mi się podoba a mamy malucha w rodzinie więc na prezent taki zestaw będzie idealny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pamiętam, mój syn miał taką książkę harmonijkową. Świetna seria kolorowych książeczek

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystkie harmonijkowe książeczki do tej pory sie u nas nie sprawdziły, były mało ciekawe i niewygodne. Te prezentują się dużo lepiej i wydają się bardziej wciągające i poręczne.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.